zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 2 sierpnia 2021

Hollywood Vampires po raz pierwszy w Polsce

1.11.2017 09:14  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Rockowa supergrupa Hollywood Vampires, w skład której wchodzą Alice Cooper, Johnny Depp i Joe Perry, przyjedzie do Polski po raz pierwszy. Jedyny koncert w naszym kraju odbędzie się 12 czerwca 2018 roku na warszawskim "Torwarze".

Zespół Hollywood Vampires powstał w 2015 roku, nazwę zapożyczając od paczki celebrytów, która w latach 70-tych przesiadywała w "Rainbow Bar and Grill" w Los Angeles, urządzając sobie zawody w piciu napojów wyskokowych. Towarzystwu przewodził Alice Cooper, a towarzyszyli mu między innymi Keith Moon, Ringo Starr, Micky Dolenz i Harry Nilsson.

Grupa muzyczna Hollywood Vampires zadebiutowała 16 września 2015 roku koncertem na deskach "Roxy Theatre". Alice Cooperowi, Johnny'emy Deppowi i Joe Perry'emu towarzyszyli na scenie basista Duff McKagan, perkusista Matt Sorum, gitarzysta Tommy Henriksen i klawiszowiec Bruce Witkin. Formacja wykonała głównie covery w hołdzie członkom dawnej ekipy The Hollywood Vampires.

11 września 2015 roku światło dzienne ujrzał album, zatytułowany po prostu "Hollywood Vampires". Oprócz coverów, na płycie znalazły się trzy autorskie kompozycje. Materiał wyprodukował Bob Ezrin, a w sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Brian Johnson, Paul McCartney, Christopher Lee, Joe Walsh, Slash, Robby Krieger, Orianthi, Kip Winger, Dennis Dunaway, Zak Starkey, Dave Grohl i Neal Smith.

W udzielonym w październiku 2017 roku wywiadzie Alice Cooper poinformował, że Hollywood Vampires pracuje nad swoim drugim albumem studyjnym. Wejście do studia planowane jest na luty lub marzec 2018 roku.

12.06.2018 - Warszawa, "Torwar"
Bilety: 179 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Hollywood Vampires po raz pierwszy w Polsce
DonnieBrasco (gość, IP: 85.222.68.*), 2017-11-01 10:30:10 | odpowiedz | zgłoś
Ladna cena jak za zespol co istnieje 2 lata... Bilety max 50 tyle sa warci. No chyba ze nie mowimy o muzyce tylko o spotkaniu z celebrytami.