zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 23 lipca 2024

Alice Cooper pokazał wideo do "White Line Frankenstein"

20.07.2023 15:01  autor: Verghityax, źródło: profil Alice Coopera na Facebooku

Alice Cooper udostępnił teledysk do utworu "White Line Frankenstein". Pochodzi on z "Road", dwudziestego drugiego longplaya studyjnego w solowej karierze artysty. Album ukaże się 25 sierpnia 2023 roku, pod banderą earMUSIC.

Na "Road" znajdzie się trzynaście kompozycji. W sesji udział wzięli muzycy z koncertowego składu zespołu: Nita Strauss, Ryan Roxie i Tommy Henriksen na gitarze, Chuck Garric na basie i Glen Sobel na perkusji. Za produkcję materiału odpowiada Bob Ezrin.

Lista utworów:

1. I'm Alice
2. Welcome to the Show
3. All Over the World
4. Dead Don't Dance
5. Go Away
6. White Line Frankenstein
7. Big Boots
8. Rules of the Road
9. The Big Goodbye
10. Road Rats Forever
11. Baby Please Don't Go
12. 100 More Miles
13. Magic Bus

Alice Cooper powstało jako zespół w 1964 roku w Phoenix, w jego skład weszli Vince Furnier na wokalu, Glen Buxton na gitarze prowadzącej, Michael Bruce na gitarze rytmicznej i klawiszach, Dennis Dunaway na basie i Neal Smith na perkusji. Grupa odniosła sukces dzięki swojemu trzeciemu longplayowi studyjnemu, pt. "Love It to Death", zaś na szczyt popularności wzniosła się w 1973 roku z albumem "Billion Dollar Babies".

W roku 1975 formacja rozwiązała się, a Vincent Furnier zmienił imię i nazwisko na Alice Cooper i zajął się karierą solową z nowym składem muzyków.

Tagi: Alice Cooper
Komentarze
Dodaj komentarz »