zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 11 maja 2021

"War Pigs" z koncertowego "The End" Black Sabbath

20.11.2017 09:44  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Black Sabbath udostępnił fragment zapisu zawierający wykonanie utworu "War Pigs" z koncertu w Birmingham. Materiał pochodzi z koncertowego wydawnictwa, zatytułowanego "The End". Album trafił do sprzedaży 17 listopada 2017 roku w formacie CD, DVD, Blu-ray i analogowym.

"The End" zawiera zapis z ostatniego koncertu Black Sabbath, który odbył się 4 lutego 2017 roku w "Genting Arena" w Birmingham. Wydawnictwo wzbogacone zostało o materiał pod nazwą "The Angelic Sessions", na który składa się pięć kompozycji wykonanych w "Angelic Studios".

Lista utworów:

1. Black Sabbath
2. Fairies Wear Boots
3. Under The Sun / Every Day Comes And Goes
4. After Forever
5. Into The Void
6. Snowblind
7. Band Intros
8. War Pigs
9. Behind The Wall Of Sleep
10. Bassically / N.I.B.
11. Hand Of Doom
12. Supernaut / Sabbath Bloody Sabbath / Megalomania
13. Rat Salad / Drum Solo
14. Iron Man
15. Dirty Women
16. Children Of The Grave
17. Paranoid

The Angelic Sessions

1. The Wizard
2. Wicked World
3. Sweet Leaf
4. Tomorrow's Dream
5. Changes

Początki Black Sabbath sięgają 1968 roku, kiedy to gitarzysta Tony Iommi i perkusista Bill Ward, po rozpadzie ich poprzedniej kapeli, połączyli siły z basistą Geezerem Butlerem i wokalistą Ozzym Osbournem. Początkowo grupa funkcjonowała pod nazwą The Polka Tulk Blues Band, później na krótko przyjęła miano Earth, by wreszcie w 1969 roku zaistnieć jako Black Sabbath.

W ciągu trwającej ponad 40 lat kariery skład zespołu zmieniał się wielokrotnie, jedynym stałym członkiem grupy pozostawał Tony Iommi. Black Sabbath dorobił się dziewiętnastu longplay'ów studyjnych, z których finałowy, zatytułowany "13", nagrany został po ostatniej reaktywacji.

11 listopada 2011 roku na konferencji zorganizowanej w "Whisky A Go Go" w Hollywood muzycy Black Sabbath ogłosili, że zespół powraca w oryginalnym składzie, aby nagrać nowy album. Ostatecznie Bill Ward wycofał się jednak z reaktywacji ze względu na brak zgody co do treści kontraktu, a partie perkusyjne na albumie "13" zarejestrował Brad Wilk z Rage Against the Machine. Płyta ukazała się 11 czerwca 2013 roku nakładem brytyjskiego Vertigo Records.

Na potrzeby tras koncertowych za perkusją w Black Sabbath zasiadł Tommy Clufetos z solowego zespołu Ozzy'ego Osbourne'a. Obowiązki klawiszowca pełnił Adam Wakeman.

Komentarze
Dodaj komentarz »