zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 16 kwietnia 2021

Vinny Appice na "Bochnia Rocks" w maju

11.05.2018 15:45  autor: Verghityax, źródło: Kubicki Entertainment

Vinny Appice - były perkusista Black Sabbath, Dio i Heaven & Hell - przyjedzie do Polski w towarzystwie zaprzyjaźnionych muzyków, z którymi wykona hity z repertuaru swoich dawnych formacji. Występ odbędzie się 18 maja 2018 roku w kinie "Regis" w Bochni.

Vinny Appice to młodszy brat Carmine Appice'a, również zajmującego się grą na perkusji. Swoją przygodę z instrumentem Vinny rozpoczął w wieku dziewięciu lat. Jako nastolatek nagrywał już z Johnem Lennonem i Rickiem Derringerem. W roku 1980 otrzymał propozycję dołączenia do Black Sabbath, kiedy Bill Ward wycofał się z trasy koncertowej w trakcie jej trwania. Wraz z grupą Tony'ego Iommiego zarejestrował albumy "Mob Rules" i "Live Evil".

Po rozstaniu z Black Sabbath Ronnie James Dio powołał do życia nowy zespół pod nazwą Dio. Do współpracy zaprosił Vinny'ego Appice'a, z którym nagrał płyty "Holy Diver", "The Last in Line", "Sacred Heart", "Intermission" i "Dream Evil". Siedem lat później perkusista odszedł, aby po krótkim epizodzie z Jeffem Pilsonem z Dokken powrócić do Black Sabbath na potrzeby sesji do "Dehumanizer".

W roku 2006 Vinny Appice utworzył z Ronnie'm Jamesem Dio, Tony'm Iommim i Geezerem Butlerem grupę Heaven & Hell. Owocem tej współpracy był album "The Devil You Know". Kres dalszej działalności kapeli położyła śmierć Ronnie'go Jamesa Dio.

Na nadchodzącej trasie po Europie Vinny'ego Appice'a wspierać będą Piero Leporale na wokalu, Lorenzo Carancini na gitarze i Barend Courbois na basie.

18.05 - Bochnia, Kino "Regis"
Bilety: 80 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »