zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 9 maja 2021

Colin Bass zagra z Amarok na "Warsaw Prog Days 2018"

24.11.2017 15:24  autor: Verghityax, źródło: progresja.com

Colin Bass - basista progresywnej grupy Camel - przyjedzie do Polski, by w charakterze gościa specjalnego zagrać koncert z zespołem Amarok podczas "Warsaw Prog Days 2018". Wydarzenie odbędzie się 10 lutego w klubie "Progresja Music Zone" w Warszawie. Na scenie zaprezentują się również formacje Lion Shepherd, Gallileous i Coogans Bluff.

Historia współpracy Colina Bassa z Amarokiem sięga 2002 roku, kiedy to młody multiinstrumentalista Michał Wojtas nawiązał kontakt z basistą grupy Camel i zaprosił go do udziału w nagraniach swojej drugiej płyty. W ramach tej współpracy Colin wykonał kilka utworów, które ukazały się na albumie "Neo Way", Michał natomiast uczestniczył w nagraniach solowej płyty Brytyjczyka - "In the Meantime".

Przy tworzeniu swojej ostatniej płyty, pt. "Hunt", Amarok ponownie zaprosił do współpracy Colina Bassa. Gościnnie udział w sesji nagraniowej wziął także Mariusz Duda z Riverside. Premiera czwartego longplaya studyjnego Amarok odbyła się 23 czerwca 2107 roku.

Oprócz występu wspólnego z Colinem, Amarok zagra w ramach "Warsaw Prog Days 2018" również oddzielny koncert.

Niemiecka formacja Coogans Bluff powróci do Polski, aby promować swój ostatni album studyjny, pt. "Flying to the Stars". Na płycie znalazło się osiem autorskich kompozycji, które muzycy zarejestrowali w "Charlie's Studio" i "Off the Road Studio". Za mastering odpowiada Willi Dammmeier. Premiera odbyła się 27 maja 2016 roku pod banderą Noisolution Records.

Coogans Bluff powstał w 2003 roku, zapożyczając nazwę z filmu "Blef Coogana" z Clintem Eastwoodem w roli głównej.

Lion Shepherd ogrywa "Heat", swoj drugi album studyjny. Sesja nagraniowa rozpoczęła się w listopadzie 2016 roku, nad produkcją czuwał Wojciech Olszak. Za mastering odpowiada Grzegorz Piwkowski. Na "Heat" znalazło się dziesięć autorskich kompozycji. Krążek trafił do sprzedaży 26 maja 2017 roku za sprawą MJM Music PL.

Lion Shepherd to projekt Kamila Haidara i Mateusza Owczarka, wcześniej znanych z zespołu Maqama. Stanowisko basisty objął Matteo Bassoli z Blindead, za zestawem perkusyjnym zasiadł Piotr Podgórski. Muzyka zespołu oscyluje wokół rocka, world music, transu i brzmień bliskowschodnich. 25 września 2015 roku odbyła się premiera "Hiraeth", debiutanckiego albumu zespołu.

Gallileous przywiezie ze sobą materiał ze "Stereotrip", swojego czwartego longplaya studyjnego i pierwszego z wokalistką Anną Pawlus-Szczypior. Na płycie znalazło się dziewięć autorskich utworów, które zespół nagrał w "Studio Orion" w Wodzisławiu Śląskim.

10.02.2018 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Bilety: 75 zł (przedsprzedaż) i 85 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »