zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 22 października 2018

Carlos Santana na "Life Festival Oświęcim 2018"

13.01.2018 15:08  autor: Verghityax, źródło: lifefestival.pl

Organizatorzy "Life Festival Oświęcim" ogłosili, że gwiazdą główną tegorocznej edycji imprezy będzie wirtuoz gitary Carlos Santana. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 14 do 16 czerwca.

Carlos Santana rozpoczął przygodę z muzyką jako skrzypek w zespole swojego ojca w Meksyku. Instrument zmienił na gitarę po tym, jak usłyszał bluesa i rock and rolla.

Rodzina Santanów wyemigrowała w latach 60-tych XX wieku do Kalifornii, gdzie nastoletni Carlos włączył się w rozwój lokalnej sceny rockowej. Wkrótce założył zespół Santana Blues Band, którego nazwę skrócił potem do Santana. Sławę przyniósł mu występ na festiwalu w Woodstock w 1969 roku. Debiutancki album formacji, zatytułowany po prostu "Santana", ukazał się jeszcze w tym samym roku.

W ciągu trwającej ponad pół wieku kariery Carlos Santana wydał ponad trzydzieści albumów studyjnych, z czego kilka solowych. Ma w swoim dorobku dziesięć nagród "Grammy", a w 1998 roku wprowadzono go do "Rock and Roll Hall of Fame".

Dyskografię studyjną gitarzysty zamyka album "Santana IV" z 2016 roku. Carlos Santana zarejestrował go z Greggiem Rolie, Nealem Schonem, Mike'iem Carabello i Michaelem Shrieve - muzykami, z którymi wcześniej współpracował pod koniec lat 60-tych i na początku 70-tych.

Bilety na "Life Festival Oświęcim 2018" trafią do sprzedaży 15 stycznia.

Komentarze
Dodaj komentarz »