zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 18 stycznia 2019

Bongzilla i The Black Wizards na "Red Smoke Festival"

13.02.2018 12:26  autor: Verghityax, źródło: profil "Red Smoke Festival" na Facebooku

Do składu tegorocznej edycji "Red Smoke Festival" w Pleszewie dołączyła amerykańska Bongzilla oraz portugalski The Black Wizards. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 13 do 15 lipca.

Stonerowa Bongzilla dokonała w 2015 roku reaktywacji po ponad sześciu latach przerwy. Od tego czasu zespół prowadzi działalność wyłącznie koncertową. Wcześniej Amerykanie wydali trzy EP-ki, cztery longplaye studyjne, jeden koncertowy oraz sześć splitów. Ostatnim wydawnictwem z autorskim materiałem jest płyta "Amerijuanican" z 2005 roku.

The Black Wizards przyjadą do Polski ze swoim drugim longplayem studyjnym, pt. "What The Fuzz!". Jego premiera odbyła się 1 września 2017 roku pod egidą Raging Planet.

Wcześniej organizator "Red Smoke Festival 2018" potwierdził udział Dopethrone i The Devil And The Almighty Blues.

Dopethrone nadal promuje swoje ostatnie wydawnictwo, zatytułowane "1312". Premiera EP-ki odbyła się 29 sierpnia 2016 roku za pośrednictwem serwisu Bandcamp. Na płycie znalazły się trzy utwory, które zespół zarejestrował w składzie: Vincent Houde na gitarze i wokalu, Vyk na basie i Big Borman na perkusji. Sesja nagraniowa miała miejsce w studio "Le Magnetophone" pod okiem Jean-Baptiste Joubauda. W roku 2017 perkusista Big Borman opuścił formację.

The Devil And The Almighty Blues to bluesrockowy kwintet z Oslo. Swoje inspiracje muzycy czerpią z dokonań Fleetwood Mac, ZZ Top, Johnny'ego Wintera, Muddy'ego Watersa i Jimiego Hendrixa.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Bongzilla i The Black Wizards na "Red Smoke Festival"
Pumpciuś (gość, IP: 5.172.236.*), 2018-02-13 16:59:50 | odpowiedz | zgłoś
okładka jak z Sacred Reich