zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 29 października 2020

The Brian Jonestown Massacre i Furia na "OFF Festivalu"

22.02.2018 09:23  autor: Verghityax, źródło: off-festival.pl

Do składu katowickiego "OFF Festivalu" dołączyli kolejni wykonawcy: The Brian Jonestown Massacre, blackmetalowa Furia, łącząca w swojej twórczości punka i folk Hańba!, kalifornijski pieśniarz soulowy Moses Sumney, gospelowe The Como Mamas, synth popowy duet Coals oraz przedstawiciel muzyki elektronicznej Jon Hopkins. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 3 do 5 sierpnia w "Dolinie Trzech Stawów".

The Brian Jonestown Massacre to amerykańska grupa założona w 1990 roku przez Antona Newcombe'a - wokalistę, kompozytora, producenta i multiinstrumentalistę. Począwszy od shoegaze, stylisytka formacji ewoluowała przechodząc przez rocka psychodelicznego, folk rocka, aż do brzmień elektronicznych. Dyskografię zespołu zamyka "Don't Get Lost", siedemnasty longplay studyjny.

Furia promować będzie "Księżyc milczy luty", swój piąty longplay studyjny. Składający się z sześciu kompozycji materiał nagrany i zmiksowany i został w studio "Czyściec" w Chorzowie. Mastering wykonał Bartłomiej Kuźniak w "Studio 333". Premiera odbyła się 14 listopada 2016 roku pod egidą Pagan Records. Miesiąc wcześniej - 16 października - Furia wypuściła podwójny minialbum, zatytułowany "Guido". Materiał został nagrany w całości na żywo 16 kwietnia 2016 roku w kopalni "Guido" w Zabrzu, trzysta dwadzieścia metrów pod ziemią, a zmiksowany i zmasterowany w studio "Czyściec".

Wcześniej organizator "OFF Festival" potwierdził udział Grizzly Bear, Big Freedia, Turbonegro, Egyptian Lover, Aldous Harding, Oxbow, Bishop Nehru, King Ayisoba, Jacquesa Greene'a, Clap Your Hands Say Yeah, Johna Mausa i Marlona Williamsa.

Karnety na festiwal nabyć można w cenie 290 zł do 15 kwietnia lub do wyczerpania pierwszej puli. Bilety na pole namiotowe kosztować będą 70 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »