zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 19 grudnia 2018

Bison B.C., Worship i Phantom Winter na "Roadburn Festival"

12.03.2018 21:37  autor: Verghityax, źródło: roadburn.com

Organizator "Roadburn Festival" potwierdził udział formacji, które wystąpią w klubie "Cul de Sac". Są to między innymi Bison B.C., Worship, Phantom Winter, Une Misere, LLNN, Sum of R, Hexis, Comet Control, Planning For Burial i Hidden Trails. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 19 do 22 kwietnia w holenderskim Tilburgu.

Bison B.C. powstał w Kanadzie w 2006 roku jako zespół grający mieszankę stoner i sludge metalu. Debiutancka EP-ka, zatytułowana "Earthbound", ujrzała światło dzienne rok później.

Obecnie Kanadyjczycy promują swój czwarty longplay studyjny, pt. "You Are Not the Ocean You Are the Patient". Ukazał się on 23 czerwca 2017 roku nakładem Pelagic Records. Jest to pierwsze dokonanie grupy z basistą Shanem Clarkiem, który dołączył do Bison B.C. w 2015 roku.

Niemcy z doommetalowego Worship mają na swoim koncie sześć splitów i dwa longplaye studyjne. Ostatni z nich, zatytułowany "Terranean Wake", ukazał się w 2012 roku. Gitarzysta i wokalista The Doommonger reaktywował zespół w 2004 roku w charakterze hołdu dla nie żyjącego perkusisty Fucked-Up Mad Maxa.

Phantom Winter to sludgemetalowy kwintet z Wurzburga. Na dyskografię kapeli składają się trzy albumy studyjne - najnowszy, pt. "Into Dark Science", miał swoją premierę 2 marca 2018 roku.

LLNN to kwartet z Kopenhagi, którego muzyka oscyluje na granicy sludge metalu i hardcore. Dotychczas Duńczycy wydali dwa albumy studyjne. Ostatni z nich, pt. "Marks / Traces", trafił do sprzedaży 16 czerwca 2017 roku pod egidą Pelagic Records.

Na "Roadburn Festival 2018" zagrają między innymi Bell Witch, Boris z gościnnym udziałem Stephena O'Malleya, Converge, Crowbar, Cult of Luna z Julie Christmas, Earthless, Furia, Godflesh, Godspeed You! Black Emperor, Grave Pleasures, Hugsja, Jarboe, Thaw, Weedeater, Wolfbrigade i Wrekmeister Harmonies.

Karnety na "Roadburn Festival 2018" wyprzedały się. Dostępne są już wyłącznie bilety jednodniowe: na 20 kwietnia w cenie 62,40 euro, na 21 kwietnia w cenie 62,40 euro i na 22 kwietnia w cenie 57,40 euro.

Komentarze
Dodaj komentarz »