zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 18 stycznia 2019

Behemoth, Dool i Sunnata na "Summer Dying Loud 2018"

14.04.2018 19:22  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Do składu "Summer Dying Loud 2018" w Aleksandrowie Łódzkim dołączyli kolejni wykonawcy: Behemoth, Dool, Sunnata i Symbolical. Wcześniej swój udział potwierdziły Entombed A.D., Orange Goblin, Incantation, Ereb Altor, Malignant Tumour, Weedpecker, Saule, Mentor, Doomster Reich, Black Tundra, Spaceslug i The Lowest. Festiwal odbędzie się w dniach 7 i 8 września.

Behemoth, Katowice 4.10.2014, fot. Verghityax
Behemoth, Katowice 4.10.2014, fot. Verghityax

W listopadzie 2017 roku Behemoth wszedł do "Monochrom Studio", aby zarejestrować następcę albumu "The Satanist" z 2014 roku. Do produkcji zaangażowany został Haldor Grunberg z "Satanic Audio".

13 kwietnia 2018 roku za sprawą Mystic Production światło dzienne ujrzał koncertowy album "Messe Noire". Podstawową część "Messe Noire" w wersji DVD i BluRay stanowi koncert Behemoth z warszawskiego klubu "Progresja Music Zone", który odbył się 8 października 2016 roku. Zespół zaprezentował wówczas w całości materiał z płyty "The Satanist". Drugim koncertem w zestawie jest "Live Assault", dokumentujący występ grupy na czeskim festiwalu "Brutal Assault", również z 2016 roku. Część wizualną uzupełnią wszystkie teledyski zrealizowane do promocji albumu "The Satanist".

Dool, w którego skład wchodzą między innymi muzycy The Devil's Blood, powstał w Rotterdamie. W swojej twórczości kapela łączy rocka z elementami gotyckimi i psychodelicznymi. W 2017 roku światło dzienne ujrzała debiutancka płyta grupy, pt. "Here Now, There Then". Składający się z ośmiu kompozycji materiał wyprodukował Pieter Kloos.

Stołeczna Sunnata przyjedzie z materiałem ze swojego trzeciego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Outlands". Płyta miała swoją premierę 23 marca 2018 roku. Sesja nagraniowa rozpoczęła się 4 stycznia 2018 roku w "Monochrom Studio", do produkcji zaangażowany został Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Okładkę przygotował Maciej Kamuda.

Pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego Symbolical powstał w 2013 roku z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Cymera oraz basisty Charlesa. Trzecim członkiem zespołu został perkusista Daray, z którym muzycy zagrali kilka prób, po czym w maju 2013 roku weszli do białostockiego "Hertz Studio", aby zarejestrować materiał na debiutancki album, pt. "Collapse In Agony".

Jeszcze w 2018 roku światło dzienne ujrzy drugi album Symbolical, zatytułowany "Allegory of Death". Sesja nagraniowa odbyła się w "JNS Studio" u Pawła Grabowskiego.

Do sprzedaży trafiła pierwsza pula karnetów na "Summer Dying Loud 2018" w cenie 75 zł. Nakład jest limitowany do pięciuset sztuk. Zakupu można dokonać tutaj.

Komentarze
Dodaj komentarz »