zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 15 kwietnia 2021

Hunter i Mech na "Festiwalu Mocnych Brzmień" w Świeciu

22.06.2018 12:29  autor: Verghityax, źródło: profil "Festiwalu Mocnych Brzmień" na Facebooku

Na boisku obok "Zamku Krzyżackiego" w Świeciu odbędzie się w dniach 27 i 28 lipca 2018 roku szesnasta edycja "Festiwalu Mocnych Brzmień". Swój udział w wydarzeniu potwierdziły zespoły Hunter, Mech, Mentally Blind, HeadUp i Faithless Ground.

Dyskografię Hunter zamyka "Niewolność", siódmy longplay studyjny w karierze zespołu. Premiera odbyła się 4 listopada 2016 roku za sprawą Pit Studio. Składający się z dziesięciu kompozycji materiał został zmiksowany i zmasterowany przez Jacka Miłaszewskiego.

Mech założony został w 1977 roku przez klawiszowca Roberta Milewskiego oraz wokalistę Macieja Januszko, wkrótce skład uzupełnili gitarzysta Janusz Łakomiec i bębniarz Andrzej Dylewski. Jako kwartet kapela zarejestrowała swoje dwa najważniejsze albumy: "Bluffmania" i "Tasmania" - oba ujrzały światło dzienne w 1983 roku. W 1987 roku grupa zawiesiła działalność, by za namową Jurka Owsiaka i Janusza Kosińskiego powrócić w roku 2004. W nowej inkarnacji Mecha, oprócz Macieja Januszko, pojawili się Piotr Chancewicz, Tomasz Solnica i Paweł Jurkowski.

W 2016 roku światło dzienne ujrzał album z archiwalnymi nagraniami Mech, zatytułowany "Zjednoczone Siły Natury Mech". Na jego zawartość składa się zapis z sesji radiowej zespołu z sierpnia 1980 roku i utwory z debiutanckiego singla "Ogród snów".

Mentally Blind to metalcore'owa formacja, której od 2010 roku przewodzi gitarzysta Filip Mieszkalski. Obecnie kwintet kończy pracę nad swoim pierwszym longplayem studyjnym. Wcześniej grupa wydała dwie EP-ki: "Where the End Begins" i "The Perception".

27 lipca - pierwszego dnia festiwalu - odbędzie się przegląd kapel, na którym zaprezentują się Kontagion, Koios, Revival, Tiberius, Lincz, Deadline, Fleshbang, Sky Collapse, Kravat, Wyrok i Gentuza. Zwycięzca wystąpi na scenie drugiego dnia "Festiwalu Mocnych Brzmień" u boku Hunter, Mech, Mentally Blind, HeadUp i Faithless Ground. Udział w przeglądzie jest darmowy.

28.07 - Świecie, "Zamek Krzyżacki"
Start: 17:00
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »