zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 14 lipca 2024

Pro-Pain i Materia na drugiej edycji "Moleskin Fest"

22.06.2024 20:33  autor: Verghityax, źródło: profil Moleskin na Facebooku

Zespół Moleskin ogłosił skład drugiej edycji "Moleskin Fest". Odbędzie się on 17 listopada 2024 roku w klubie "Piąty Dom" w Katowicach. Na scenie, oprócz gospodarza wydarzenia, zaprezentują się formacje Pro-Pain, Materia, Drown My Day, bHP i HeadUp.

Pro-Pain, Skarżysko Kamienna 30.11.2013, fot. Lazarroni
Pro-Pain, Skarżysko Kamienna 30.11.2013, fot. Lazarroni

Dyskografię Pro-Pain zamyka "Voice of Rebellion". Na płycie znalazło się czternaście autorskich kompozycji, które muzycy nagrali w "Sound Lounge Recordings" na Florydzie pod okiem Coreya Williamsa. Nad produkcją czuwał również lider kapeli, Gary Meskil. Na limitowaną edycję wydawnictwa trafiły dodatkowo koncertowe wersje "Stand Tall" i "Make War (Not Love)", a także nagrany na nowo utwór "Johnny Black" z debiutanckiego albumu "Foul Taste of Freedom". Premiera płyty odbyła się 22 czerwca 2015 roku za sprawą SPV.

Pro-Pain powstał w 1991 roku w następstwie rozpadu Heavy Rain. Nowy zespół założyli basista i wokalista Gary Meskil oraz perkusista Dan Richardson. Skład uzupełnił gitarzysta Tom Klimchuck. Rok później trio zadebiutowało albumem "Foul Taste of Freedom".

Obecnie Pro-Pain tworzą, oprócz Gary'ego Meskila na basie i wokalu, Greg Discenza na gitarze prowadzącej, Matt Sheridan na gitarze rytmicznej i Jonas Sanders na perkusji.

Materia promować będzie swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Darklander". Ukazał się on 4 października 2023 roku nakładem Blood Blast Distribution. Na zawartość wydawnictwa składa się siedem kompozycji. Miksami i masteringiem zajął się Forrester Savell.

Materię założyli w Szczecinku wokalista i basista Michał "Mihu" Piesiak, gitarzysta Tadeusz "Tede" Piesiak i perkusista Jakub "Marcia" Marciniak. W 2010 roku dołączył do nich gitarzysta Adrian "Adi" Dubiński. W kwietniu 2020 roku dotychczasowego bębniarza zastąpił Jeremiasz "Jerry" Baum z zespołu Paranoid Mind. Szczeciniecka grupa dała się szeroko poznać publiczności w piątej edycji programu telewizyjnego "Must Be the Music", w której finale w 2013 roku zajęła drugie miejsce.

Drown My Day, Chorzów 21.04.2018, fot. Verghityax
Drown My Day, Chorzów 21.04.2018, fot. Verghityax

W czerwcu 2023 roku Drown My Day wypuścił samodzielny singiel, zatytułowany "Murder". Kompozycji towarzyszy teledysk zrealizowany przez Hoffa Studio. Za miksy i mastering odpowiada Maciej Marendowski.

Obecnie Drown My Day tworzą Maciej Korczak na wokalu, Sergiusz Smolnicki i Remigiusz Bobowski na gitarze, Arkadiusz Antosz na basie i Kuba Homik na perkusji.

Małopolski Drown My Day powstał w 2006 roku w Krakowie. Od początku w składzie znajduje się basista Arkadiusz Antosz i wokalista Maciej Korczak. Deathcore'owa kapela ma w dorobku dwa longplaye i kilka EP-ek. Ostatnią pozycją w jej dyskografii jest wydany 10 stycznia 2020 roku split z Testerem Gier, zatytułowany "Blood for Blood". Na potrzeby wydawnictwa każdy z zespołów przygotował po pięć utworów - Drown My Day zarejestrował swoje kompozycje w "Genste Studio".

Moleskin pracuje obecnie nad materiałem na swój drugi longplay studyjny. Ścieżki zarejestrowane zostały w "Studio Młyn".

Pierwszy album Moleskin, pt. "Wrednoczas", ujrzał światło dzienne 1 października 2021 roku. Znalazło się na nim dziewięć kompozycji, które muzycy nagrali pod okiem Tomasza "Zeda" Zalewskiego w "Zed Studio".

bHP to warszawska grupa numetalowa. Zespół przyjedzie z materiałem ze swojego debiutanckiego longplaya studyjnego, zatytułowanego ".bHP". Premiera płyty miała miejsce 29 października 2022 roku. Na zawartość krążka składa się trzynaście kompozycji, które zostały zarejestrowane w "No Stress Studio". Miksami i masteringiem zajął się Marcin Buźniak.

Dyskografię HeadUp zamyka "Chain Reaction", trzeci longplay studyjny w dorobku wrocławskiej grupy. Jego premiera miała miejsce 8 listopada 2019 roku. Obecnie kapela pracuje nad materiałem na nowe wydawnictwo.

17.11 - Katowice, "Piąty Dom"
Bilety: 120 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »