zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 5 lipca 2020

Ian Gillan wrócił do The Javelins

6.07.2018 09:12  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Ian Gillan - frontman Deep Purple - powrócił do The Javelins, swojego dawnego zespołu, w którym udzielał się w latach 60-tych. Drugi album grupy, zatytułowany "Ian Gillan & The Javelins", ukaże się 31 sierpnia 2018 roku nakładem earMUSIC.

Po opuszczeniu Garth Rockett and the Moonshiners - swojego pierwszego zespołu w karierze - Ian Gillan dołączył do Ronnie and the Hightones, kapeli zajmującej się coverowaniem utworów Sonny Boy Williamsona, Chucka Berry'ego, Jerry Lee Lewisa i Little Richarda. Wkrótce formacja przemianowała się na The Javelins. W jej skład, oprócz Iana Gillana, weszli Tony Tacon i Gordon Fairminer na gitarze, Tony Whitfield na basie oraz Keith Roach na perkusji.

W trakcie swojej krótkotrwałej działalności The Javelins zajmował się wyłącznie występami, nie pozostawiając po sobie żadnych nagrań z tamtego okresu. W roku 1994 muzycy spotkali się ponownie, aby zrealizować album z coverami, pt. "Sole Agency and Representation".

Na "Ian Gillan & The Javelins" znajdzie się szesnaście kompozycji, które zespół zarejestrował w trakcie pięciodniowej sesji w Hamburgu w marcu 2018 roku. W charakterze gościa specjalnego w sesji wziął udział Don Airey.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Ian Gillan wrócił do The Javelins
bonifac (gość, IP: 89.64.48.*), 2018-07-07 13:22:03 | odpowiedz | zgłoś
kliniczne cyfrowe brzmienie pasuje do takich klimatów jak garbaty do ściany