zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 27 stycznia 2021

Felipe Belalcazar zrealizował dokument o Death

6.07.2018 12:20  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Kanadyjski filmowiec Felipe Belalcazar zrealizował dokument o Death i jego liderze Chucku Schuldinerze, zatytułowany "Death By Metal". Film trafił do sprzedaży 6 lipca 2018 roku za sprawą MVD Visual.

Felipe Belalcazar komentuje: "'Death By Metal' to oficjalny dokument, zatwierdzony przez rodzinę Chucka Schuldinera. Na potrzeby filmu przeprowadziłem dwadzieścia dwa wywiady, a pierwszego udzieliła mi matka Chucka. Opowiedziała mi wszystko - od dnia, w którym dostał gitarę do chwili jego śmierci. Był to jeden z najtrudniejszych wywiadów w moim życiu. Później porozmawiałem z jego siostrą, siostrzeńcem, Chrisem Reifertem i innymi członkami Death, a także producentem Jimem Morrisem".

Death powstał w 1983 roku w Orlando na Florydzie pod nazwą Mantas, założył go gitarzysta i wokalista Chuck Schuldiner. Do pierwszego składu muzyk zaprosił perkusistę Kama Lee i gitarzystę Ricka Rozza. Wkrótce trio zarejestrowało swoje pierwsze demo, zatytułowane "Death By Metal".

Od tego czasu przez Death przewinęło się wielu muzyków, w tym Steve DiGiorgio, Chris Reifert, Terry Butler, James Murphy, Sean Reinert, Paul Masvidal, Gene Hoglan i Andy LaRocque. Na dyskografię grupy składa się siedem longplayów studyjnych, trzy koncertowe i mnóstwo demówek.

W 1999 roku u Chucka Schuldinera wykryto glejaka. Pomimo radioterapii oraz operacji w celu usunięcia pozostałości nowotworu, choroba powróciła niecałe dwa lata później. Muzyk zmarł 13 grudnia 2001 roku.

Tagi: Death
Komentarze
Dodaj komentarz »