zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 3 kwietnia 2020

Exodus gwiazdą "MTV Headbanger's Ball Tour"

16.07.2018 09:13  autor: Verghityax, źródło: P.W. Events

Organizator "MTV Headbanger's Ball Tour 2018" poinformował, że w roli headlinera trasy zaprezentuje się amerykański Exodus. Wcześniej swój udział potwierdziły formacje Sodom, Death Angel i Suicidal Angels. Zespoły zagrają jeden koncert w Polsce: 3 grudnia w klubie "A2" we Wrocławiu.

Exodus, Katowice 10.06.2018, fot. Verghityax
Exodus, Katowice 10.06.2018, fot. Verghityax

Exodus nadal promuje swój ostatni album, pt. "Blood In, Blood Out" - jest to pierwsze studyjne dokonanie grupy z Stevem Souzą na wokalu od czasu "Tempo of the Damned" z 2004 roku. Zetro powrócił do zespołu w czerwcu 2014 roku po dziesięcioletniej przerwie, zastępując Roba Dukesa.

Na płycie w charakterze gościa wystąpił Kirk Hammett, były gitarzysta i jeden z założycieli zespołu. Muzyk Metalliki zagrał w utworze "Salt in the Wound". Z kolei w numerze "BTK" swojego głosu użyczył Chuck Billy, wokalista Testament. Album "Blood In, Blood Out" ukazał się 14 października 2014 roku pod szyldem Nuclear Blast.

W styczniu 2018 roku Tom Angelripper wybrał muzyków do nowego składu Sodom. Do grupy powrócił dawny gitarzysta Frank "Blackfire" Gosdzik, oprócz tego dołączyli Stefan Huskens - perkusista Asphyx - oraz gitarzysta Yorck Segatz z Beyondition.

Dyskografię formacji zamyka album "Decision Day". Na potrzeby wydawnictwa muzycy przygotowali jedenaście autorskich utworów, które przez cztery miesiące szlifowali w studio nagraniowym. Za produkcję odpowiada Cornelius Rambadt, pełniący także obowiązki perkusisty w Onkel Tom, pobocznym projekcie Toma Angelrippera. Premiera płyty odbyła się 26 sierpnia 2016 roku w barwach SPV.

Death Angel przyjedzie z płytą "The Evil Divide". Materiał na ósmy longplay studyjny formacji zarejestrowany został w studiu "AudioHammer" na Florydzie. Produkcją zajął się Jason Suecof, który wcześniej pracował z zespołem przy "Relentless Retribution" i "The Dream Calls For Blood". Za mastering odpowiada Ted Jensen z nowojorskiego "Sterling Sound".

Thrashowy Suicidal Angels nadal ogrywa "Division Of Blood", swój szósty longplay studyjny. Materiał zarejestrowany został w niemieckim studio "Soundlodge" pod okiem Jorga Ukena. Na płycie znalazło się dziewięć autorskich numerów. Premiera płyty odbyła się 27 maja 2016 roku za sprawą NoiseArt Records.

3.12 - Wrocław, "A2"
Start: 19:00
Bilety: 125 zł (pwevents.pl), 135 zł (przedsprzedaż) i 145 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »