zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 18 czerwca 2019

Erlend Hjelvik odchodzi z Kvelertak

17.07.2018 12:26  autor: Verghityax, źródło: profil Kvelertak na Facebooku

Erlend Hjelvik - wokalista i współzałożyciel norweskiego Kvelertak - podjął decyzję o odejściu z grupy. Poinformował również, że nie weźmie udziału w zaplanowanych na lato 2018 roku koncertach.

Kvelertak, Jaromer 13.08.2011, fot. Verghityax
Kvelertak, Jaromer 13.08.2011, fot. Verghityax

Erlend Hjelvik komentuje: "Nie ma prostego sposobu, aby przekazać takie wieści, więc przejdę do sedna. Jestem zmuszony opuścić Kvelertak.

Doświadczenie, jakim było tworzenie zespołu, dało mi wiele radości i satysfakcji, po drodze nie brakowało też trudów i wyzwań. Te lata odcisnęły na mnie swoje piętno. Kiedy rozwijaliśmy się jako ludzie i muzycy, nasze indywidualne cele, potrzeby i motywacje uległy zmianie. Oddaliliśmy się od siebie.

Nie jest łatwo zostawić za sobą życie, jakie prowadziłem przez ostatnią dekadę, ale cieszę się na myśl o nowych możliwościach i przedsięwzięciach.

Niestety, z uwagi na okoliczności pozostające poza moją kontrolą, nie będę mógł wystąpić na ostatnich zaplanowanych na lato 2018 roku koncertach w Norwegii. Wszystkich organizatorów i fanów szczerze przepraszam.

Dziękuję Bjarte, Kjetilowi, Maćkowi, Marvinowi i Vidarowi, naszej ekipie technicznej i zespołom, z którymi graliśmy, a najbardziej naszym fanom, bez których nic nie byłoby możliwe. Jestem dumny z wszystkiego, co osiągnęliśmy jako Kvelertak. Zespołowi życzę szczęścia i samych sukcesów".

Erlend Hjelvik współtworzył Kvelertak od momentu założenia grupy w 2007 roku w Stavanger. Z kapelą zarejestrował trzy longplaye studyjne: "Kvelertak", "Meir" i "Nattesferd". Podczas ostatniej trasy koncertowej w 2017 i 2018 roku formacja otwierała występy Metalliki.

Tagi: Kvelertak
Komentarze
Dodaj komentarz »