zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 16 lipca 2019

The Picturebooks i Octopussy zagrają przed Clutch

15.08.2018 09:33  autor: Verghityax, źródło: Metal Mind Productions

Formacje The Picturebooks i Octopussy otworzą jedyny polski występ Clutch, jaki Amerykanie zagrają w ramach europejskiej trasy koncertowej. Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia 2018 roku w klubie "Proxima" w Warszawie.

The Picturebooks to pochodzący z Niemiec duet, w skład którego wchodzą Flynn Claus Grabke na wokalu i gitarze oraz Philipp Mirtschink na perkusji. W swojej twórczości łączą brudnego, garażowego rocka ze stonerowymi i bluesowymi brzmieniami.

W 2013 postawili wszystko na jedną kartę i wyjechali do USA. Po ciepło przyjętym koncercie u boku Eagles of Death Metal w Hollywood, The Picturebooks wyruszyli w swoją pierwszą amerykańską trasę koncertową. Kraj opuszczali z kontraktem podpisanym z kalifornijską wytwórnią Riding Easy Records. W efekcie światło dzienne ujrzał album "Imaginary Horse".

Obecnie The Picturebooks promuje swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Home Is A Heartache". Premiera materiału odbyła się 10 marca 2017 roku.

Octopussy promować będzie swój drugi longplay studyjny, pt. "Dwarfs and Giants". Materiał zarejestrowany został w kwietniu 2017 roku w "Highwave Studio" w Gdyni, oprócz singla "Birdman", który muzycy nagrali w gdańskim "Custom34 Studio". Za produkcję i miksy odpowiada Jan Galbas, dawny wokalista formacji. Mastering wykonał Riccardo Pasini z włoskiego "Studio 73". "Dwarfs and Giants" to pierwszy z Janem Babińskim na wokalu.

Clutch odwiedzi Polskę z albumem "Book Of Bad Decisions", którego premiera planowana jest na 7 września 2018 roku. Na płycie znajdzie się piętnaście kompozycji, które zespół zarejestrował w "Sputnik Sound" w Nashville. Produkcją zajął się Vance Powell.

7.12 - Warszawa, "Proxima"
Bilety: 80 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »