zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 28 stycznia 2022

XIII Stoleti zagra w Zabrzu

21.08.2018 12:27  autor: Verghityax, źródło: profil "CK Wiatrak" na Facebooku

Czeska grupa XIII Stoleti powróci do Polski w ramach jesiennej trasy koncertowej. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 29 września 2018 roku w klubie "CK Wiatrak" w Zabrzu.

Początki XIII Stoleti datuje się na rok 1992, kiedy to światło dzienne ujrzał debiutancki album formacji, pt. "Amulet". Bracia Petr i Pavel Stepan, po zakończeniu swojej kariery w punkrockowym Hrdinove Nove Fronty, postanowili skierować się muzycznie w stronę bardziej gotyckiej stylistyki. Petr przyjął w nowym zespole rolę gitarzysty, wokalisty i klawiszowca, a Pavel zajął się instrumentami perkusyjnymi. Pierwszy skład uzupełnili Bedrich Musil na gitarze i Petr Palovcik na basie. "Amulet" jednak przeszedł w ówczesnej Czechosłowacji bez echa i dopiero kolejne płyty przyniosły kapeli rozgłos.

W 1994 roku nastąpiło przetasowanie na stanowisku gitarzysty i basisty: miejsce Bedricha Musila zajął Michal Kourek, natomiast nowym basistą został Jiri Sindelka. Muzycy zarejestrowali najważniejsze i najpopularniejsze do dziś albumy XIII Stoleti: "Gotika", "Nosferatu" i "Werewolf". Później skład grupy jeszcze kilkakrotnie ulegał zmianie - bracia Stepan pozostają jedynymi stałymi członkami od początku istnienia formacji.

Ostatnim studyjnym dokonaniem zespołu jest "Intacto", który ukazał się 5 lutego 2016 roku. Obecnie zespół uzupełniają Katerina Kamenikova na klawiszach i Jindrich Dostal na basie.

29.09 - Zabrze, "CK Wiatrak"
Start: 20:00
Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) i 45 zł (w dniu koncertu)

Tagi: XIII Stoleti
Komentarze
Dodaj komentarz »