zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 25 czerwca 2019

Mono udostępnia singiel "After You Comes the Flood"

6.10.2018 09:46  autor: Verghityax, źródło: profil Mono na Facebooku

Japońska formacja Mono udostępniła "After You Comes the Flood", pierwszy singiel z nadchodzącego albumu studyjnego, pt. "Nowhere Now Here". Premiera planowana jest na 25 stycznia 2019 roku pod egidą Temporary Residence Ltd. i Pelagic Records.

Muzycy Mono poinformowali, że 1 sierpnia 2018 roku zakończyli sesją nagraniową do swojego dziesiątego longplaya studyjnego. Następca "Requiem For Hell" zrealizowany został w "Electrical Audio" pod okiem Steve'a Albiniego.

"Nowhere Now Here" jest pierwszym dokonaniem Japończyków zarejestrowanym bez udziału wieloletniego perkusisty i współzałożyciela Mono. Yasunori Takada opuścił grupę w 2017 roku.

Mono założył w 1999 roku w Tokio gitarzysta i kompozytor Takaakira Goto, wkrótce skład zasilili Hideki Suematsu na gitarze rytmicznej, Tamaki Kunishi na basie i Yasunori Takada na bębnach. Swój pierwszy koncert zespół zagrał w tokijskim "Club 251" pod koniec stycznia 2000 roku. Kilka miesięcy później muzycy weszli do studio, by zarejestrować debiutancką EP-kę. Materiał, pt. "Hey, You", wydany został własnym sumptem i ukazał się wyłącznie w Japonii. Mimo to formacja szybko przebiła się poza granice Kraju Kwitnącej Wiśnii i wystąpiła w Stanach Zjednoczonych oraz Szwecji. W roku 2001 światło dzienne ujrzał pierwszy longplay studyjny Mono, zatytułowany "Under The Pipal Tree" - większość znajdujących się na nim utworów Japończycy nagrali na żywo w ciągu jednego dnia. Taktykę tę powtórzyli później przy "One Step More And You Die", "Walking Cloud And Deep Red Sky, Flag Fluttered And The Sun Shined", "You Are There" i "Hymn To The Immortal Wind".

Tagi: Mono
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Mono udostępnia singiel "After You Comes the Flood"
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2018-10-07 13:45:38 | odpowiedz | zgłoś
Proste, ładne i potężne.