zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 18 czerwca 2019

Mono udostępnia wideo do "Breathe"

25.11.2018 09:56  autor: Verghityax, źródło: profil Mono na Facebooku

Japońska formacja Mono udostępniła teledysk do "Breathe", drugiego singla z nadchodzącego albumu studyjnego, pt. "Nowhere Now Here". Premiera planowana jest na 25 stycznia 2019 roku pod egidą Temporary Residence Ltd. i Pelagic Records.

Muzycy Mono poinformowali, że 1 sierpnia 2018 roku zakończyli sesją nagraniową do swojego dziesiątego longplaya studyjnego. Następca "Requiem For Hell" zrealizowany został w "Electrical Audio" pod okiem Steve'a Albiniego.

"Nowhere Now Here" jest pierwszym dokonaniem Japończyków zarejestrowanym bez udziału wieloletniego perkusisty i współzałożyciela Mono. Yasunori Takada opuścił grupę w 2017 roku.

Lista utworów:

1. God Bless
2. After You Comes the Flood
3. Breathe
4. Nowhere, Now Here
5. Far and Further
6. Sorrow
7. Parting
8. Meet Us Where the Night Ends
9. Funeral Song
10. Vanishing, Vanishing Maybe

Mono założył w 1999 roku w Tokio gitarzysta i kompozytor Takaakira Goto, wkrótce skład zasilili Hideki Suematsu na gitarze rytmicznej, Tamaki Kunishi na basie i Yasunori Takada na bębnach. Swój pierwszy koncert zespół zagrał w tokijskim "Club 251" pod koniec stycznia 2000 roku. Kilka miesięcy później muzycy weszli do studio, by zarejestrować debiutancką EP-kę. Materiał, pt. "Hey, You", wydany został własnym sumptem i ukazał się wyłącznie w Japonii. Mimo to formacja szybko przebiła się poza granice Kraju Kwitnącej Wiśnii i wystąpiła w Stanach Zjednoczonych oraz Szwecji. W roku 2001 światło dzienne ujrzał pierwszy longplay studyjny Mono, zatytułowany "Under The Pipal Tree" - większość znajdujących się na nim utworów Japończycy nagrali na żywo w ciągu jednego dnia. Taktykę tę powtórzyli później przy "One Step More And You Die", "Walking Cloud And Deep Red Sky, Flag Fluttered And The Sun Shined", "You Are There" i "Hymn To The Immortal Wind".

Tagi: Mono
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Mono udostępnia wideo do "Breathe"
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2018-11-27 18:39:02 | odpowiedz | zgłoś
Nie wiedziałem, że nagrywają już utwory z wokalem - to mnie zainteresowało bardziej, niż rozstanie z perkusistą.