zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 7 lipca 2020

Foreigner po raz pierwszy w Polsce

8.11.2018 09:08  autor: Verghityax, źródło: legendyrocka.com

Rockowa grupa Foreigner, po raz pierwszy w ciągu trwającej ponad cztery dekady kariery, wystąpi w Polsce. Koncert odbędzie się 17 lipca 2019 roku na trzynastej edycji "Festiwalu Legend Rocka" w Dolinie Charlotty koło Słupska.

Foreigner powstał w 1976 roku w Nowym Jorku z inicjatywy gitarzysty i klawiszowca Micka Jonesa. Do współpracy zaprosił on klawiszowca Ala Greenwooda, multiinstrumentalistę Iana McDonalda, który wcześniej udzielał się w King Crimson, wokalistę Lou Gramma, perkusistę Dennisa Elliotta i basistę Eda Gagliardi. Rok później sekstet wypuścił swój debiutancki longplay studyjny, zatytułowany po prostu "Foreigner". Wydawnictwo rozeszło się w USA w nakładzie ponad czterech milionów egzemplarzy.

W krótkim czasie zespół zaczął wyprzedawać hale koncertowe. Razem muzycy zrealizowali jeszcze jeden album, pt. "Double Vision", po czym rozstali się z Edem Gagliardi. Zastąpił go Brytyjczyk Rick Wills. Po nagraniu "Head Games" - trzeciego albumu w dorobku Foreigner - Mick Jones usunął z grupy Ala Greenwooda i Iana McDonalda, aby mieć większy wpływ na muzyczny kierunek kapeli. Z Bobem Mayo i Markiem Riverą na pokładzie Foreigner zarejestrował dwa longplaye: "4" i "Agent Provocateur", na którym znalazł się "I Want to Know What Love Is", największy hit formacji.

W nadchodzących latach skład Foreigner zmieniał się wielokrotnie, a Mick Jones pozostawał jedynym jego stałym członkiem. W trakcie swojej kariery zespół sprzedał ponad 80 milionów egzemplarzy płyt, plasując się w ten sposób na liście najbardziej dochodowych grup muzycznych w historii.

Obecnie skład Foreigner uzupełniają Thom Gimbel na gitarze, saksofonie i flecie, Jeff Pilson na basie, Kelly Hansen na wokalu, Michael Bluestein na klawiszach, Bruce Watson na gitarze i Chris Frazier na perkusji. Dyskografię studyjną formacji zamyka album "Can't Slow Down" z 2009 roku.

Bilety: 150 zł (III sektor), 200 zł (II sektor) i 250 zł (I sektor)

Tagi: Foreigner
Komentarze
Dodaj komentarz »