zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 7 maja 2021

The Dead Daisies pokazał wideoklip do "Holy Ground"

4.12.2020 13:50  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil The Dead Daisies na Facebooku

Supergrupa The Dead Daisies pokazała wideoklip do "Holy Ground (Shake the Memory)". Singiel jest kolejną zapowiedzią piątego albumu formacji, zatytułowanego "Holy Ground", którego premierę zaplanowano na 22 stycznia 2021 roku. Przypominamy, że w czerwcu 2021 roku zespół zamierza wystąpić w Polsce.

Twórcą, liderem i jedynym stałym członkiem hardrockowego The Dead Daisies jest australijski gitarzysta David Lowy, wcześniej współpracujący z grupami Red Phoenix i Mink. Jako pierwszy dołączył do niego Jon Stevens - były wokalista INXS. W 2013 roku muzycy skompletowali skład i wydali debiutancki album, zatytułowany po prostu "The Dead Daisies".

Wśród byłych członków supergrupy znajdują się obecnie m.in. Richard Fortus, Dizzy Reed, Marco Mendoza, John Corabi i John Tempesta. Ostatnią zmianę składu ogłoszono w sierpniu 2019 roku. Od tamtej pory The Dead Daisies tworzą: gitarzyści David Lowy i Doug Aldrich, perkusista Deen Castronovo oraz, najnowszy nabytek, wokalista i basista Glenn Hughes. Pierwszym dziełem tego kwartetu był wydany 4 października singiel "Righteous Days", zarejestrowany w "Sunset Sound Studios" w Los Angeles.

W listopadzie i w grudniu 2019 roku, w studiu "La Fabrique" we francuskim Saint-Remy-de-Provence, zespół nagrywał materiał na nowy album. Muzykom towarzyszył producent Ben Grosse. Do trzeciego i ostatniego spotkania w celu dokonania nagrań, m.in. wokali wspierających, doszło na początku 2020 roku, w Los Angeles. Na albumie "Holy Ground" ma się znaleźć 48 minut muzyki, w tym zarejestrowany od nowa "Righteous Days". Premiera kompletnego materiału pierwotnie planowana była na 2020 rok, jednak w związku z pandemią COVID-19 została przełożona. Na singlach wydane już zostały "Unspoken", "Bustle and Flow" i "Holy Ground (Shake the Memory)".

Lista utworów:

1. Holy Ground (Shake the Memory)
2. Like No Other (Bassline)
3. Come Alive
4. Bustle and Flow
5. My Fate
6. Chosen and Justified
7. Saving Grace
8. Unspoken
9. 30 Days in the Hole
10. Righteous Days
11. Far Away

17 lipca 2020 roku za pośrednictwem Steamhammer/SPV ukazał się cyfrowy minialbum The Dead Daisies, zatytułowany "The Lockdown Sessions". Znalazły się na nim cztery utwory, w tym akustyczne wersje "Unspoken" i "Righteous Days" oraz dwa covery: "30 Days in the Hole" Humble Pie i "Fortunate Son" Creedence Clearwater Revival.

Przypominamy, że katowicki koncert grupy Foreigner, podczas którego jako gość specjalny zaprezentować się miał The Dead Daisies, z powodu pandemii COVID-19 przełożony został z 16 czerwca 2020 roku na 10 czerwca 2021 roku. Zakupione przed zmianą bilety zachowują ważność na nowy termin, można je też zwracać. Nie będzie możliwe korzystanie z miejsc siedzących znajdujących się w sektorze niebieskim od XI rzędu ani z miejsc stojących - posiadaczom biletów na te miejsca mają zostać zapewnione inne miejsca siedzące.

10.06.2021 - Katowice, "Spodek"
Otwarcie bram: 18:30
Start: 20:00
Bilety:
Miejsca siedzące (płyta A i C) - 220 zł (przedsprzedaż) i 240 zł (w dniu koncertu)
Miejsca siedzące (płyta B) - 250 zł (przedsprzedaż) i 270 zł (w dniu koncertu)
Sektory niebieskie do X rzędu - 199 zł (przedsprzedaż) i 219 zł (w dniu koncertu)
Sektory zielone H, J - 250 zł (przedsprzedaż) i 270 zł (w dniu koncertu)
Sektory zielone, oprócz H, J - 220 zł (przedsprzedaż) i 240 zł (w dniu koncertu)
Sektory czerwone H, J - 270 zł (przedsprzedaż) i 290 zł (w dniu koncertu)
Sektory czerwone, oprócz H, J - 250 zł (przedsprzedaż) i 270 zł (w dniu koncertu)
Loża - 350 zł (przedsprzedaż) i 370 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »