zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 5 lipca 2020

"Winobranie" po raz czwarty

8.11.2018 15:24  autor: Verghityax, źródło: profil Gallileous na Facebooku

W klubie "Amber" w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się 17 listopada 2018 roku czwarta edycja "Winobrania", którego gospodarzem jest grupa Gallileous. Swój udział w wydarzeniu potwierdziły również formacje Taraban, Shine i Cichy and Brass Funeral Orchestra.

Gallileous promować będzie materiał ze "Stereotrip", swojego czwartego longplaya studyjnego i pierwszego z wokalistką Anną Pawlus-Szczypior. Na płycie znalazło się dziewięć autorskich utworów, które zespół nagrał w "Studio Orion" w Wodzisławiu Śląskim. Premiera miała miejsce 20 lipca 2016 roku.

Krakowski Taraban czerpie z tradycji blues rocka i psychodelicznego rocka. Małopolski kwartet działa od 2013 roku i ma na swoim koncie dwie EP-ki, z których druga, zatytułowana "Valkyrie Eleison", miała swoją premierę w 2016 roku. Obecnie muzycy pracują nad swoim pierwszym longplayem.

Bielski Shine powstał w 2013 roku, w jego skład wchodzą dawni basista i perkusista post-metalowej grupy Moanaa. Na gitarze i wokalu udziela się Misiek, gitarzysta nieistniejącego już Unipolar Manic-Depressive Psychosis. W marcu 2018 roku światło dzienne ujrzał pierwszy longplay studyjny formacji, zatytułowany "Moon Wedding".

Cichy and Brass Funeral Orchestra to projekt Mirosława Cichego, byłego perkusisty Gallileous. W swoim nowym przedsięwzięciu - wraz z muzykami lokalnej orkiestry dętej - eksperymentuje z muzyką pogrzebową.

17.11 - Wodzisław Śląski, "Amber"
Start: 19:00
Bilety: 20 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »