zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 23 marca 2019

Dirge wyda "Lost Empyrean" w grudniu

8.11.2018 18:34  autor: Verghityax, źródło: profil Dirge na Facebooku

Francuski Dirge zakończył pracę nad swoim siódmym longplayem studyjnym, zatytułowanym "Lost Empyrean". Premiera odbędzie się 14 grudnia 2018 roku za sprawą Debemur Morti Productions.

Na potrzeby wydawnictwa zespół przygotował siedem autorskich kompozycji. Po raz pierwszy w czternastoletniej historii formacji materiał został zmiksowany przez osobę z zewnątrz, zajął się tym Raphael Bovey z "MyRoom Studio". Wcześniej nad całym procesem produkcyjnym czuwał zawsze Marc T., lider Dirge. Okładkę przygotował Axel Kriloff.

Lista utworów:

1. Wingless Multitudes
2. Hosea 8:7
3. Algid Troy
4. The Burden of Almost
5. Lost Empyrean
6. A Sea of Light
7. Sarracenia

Dirge powstał w 1994 roku w aglomeracji Ile-de-France z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Marca T. oraz Laurenta P. Po wypuszczeniu trzech demówek projekt opuścił Laurent P., a Marc T. zaangażował do współpracy basistę Davida K. i gitarzystę Francka T. W trójkę muzycy zarejestrowali materiał na pierwszy longplay Dirge, pt. "Down, Last Level". Ukazał się on w 1998 roku.

Przez cały czas działalności formacji Marc T. pozostaje jej jedynym stałym członkiem. Obecnie Dirge uzupełniają Alain B. na perkusji, Stephane L. na gitarze i Luz na basie.

Tagi: Dirge
Komentarze
Dodaj komentarz »