zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 21 maja 2019

Dirge zakończył działalność

11.03.2019 12:36  autor: Verghityax, źródło: profil Dirge na Facebooku

Po ćwierćwieczu działalności muzycy francuskiego Dirge ogłosili rozwiązanie zespołu.

W oświadczeniu formacji czytamy: "Po dwudziestu pięciu latach od założenia kapeli postanowiliśmy pożegnać się z Dirge.

Zdajemy sobie sprawę, że może to zabrzmieć nagle i niespodziewanie w dwa miesiące po wydaniu nowego albumu, ale jesteśmy przekonani, że to właściwa decyzja.

Po pierwsze, mamy poczucie, że na "Lost Empyrean" osiągnęliśmy wszystko, co chcieliśmy. Dotarliśmy z naszą muzyką do szczytowego punktu, zarówno pod względem formy, jak i treści.

Od początku byliśmy wierni przyświecającym nam ideałom, aby zachować całkowitą, niczym nieograniczoną wolność twórczą, nawet jeśli oznaczało to brak zainteresowania ze strony alternatywnych (choć tak naprawdę bardzo korporacyjnych) mediów. Nasza decyzja o zakończeniu działalności pozostaje w zgodzie z przyjętą dyrektywą szczerości, szczerości wobec samych siebie i was.

Oczywiście, mogliśmy zorganizować zorganizować pożegnalną trasę, lecz prawdę mówiąc, jesteśmy już zmęczeni dźwiganiem wszystkiego na swoich barkach i nie chcemy tracić więcej czasu, pieniędzy i energii na takie przedsięwzięcia. To też kolejny powód, dla którego składamy broń.

Podjęcie decyzji o rozwiązaniu Dirge było dla nas trudne, ale pomimo satysfakcji i dumy z dokonanych osiągnięć, nie jesteśmy dłużej w stanie ignorować narastającego zmęczenia i rozczarowań.

Uważamy, że zakończenie działalności w tym momencie, to najlepsza rzecz, jaką mogliśmy zrobić. Dirge przestaje istnieć, lecz nasza spuścizna należy do Was".

Dirge powstał w 1994 roku w aglomeracji Ile-de-France z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Marca T. oraz Laurenta P. Po wypuszczeniu trzech demówek projekt opuścił Laurent P., a Marc T. zaangażował do współpracy basistę Davida K. i gitarzystę Francka T. W trójkę muzycy zarejestrowali materiał na pierwszy longplay Dirge, pt. "Down, Last Level". Ukazał się on w 1998 roku.

Przez cały czas działalności formacji Marc T. pozostaje jej jedynym stałym członkiem.

Tagi: Dirge
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Dirge zakończył działalność
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2019-03-11 21:40:04 | odpowiedz | zgłoś
To mnie z zaskoczenia zmartwili. Cieszę się, że zdążyłem zobaczyć ich na żywo.
re: Dirge zakończył działalność
bandrew78
bandrew78 (wyślij pw), 2019-03-12 11:37:49 | odpowiedz | zgłoś
Szkoda. Dopiero teraz wkręciłem się w ich twórczość, a ostatni album jest naprawdę bardzo fajny. I niestety nie zdążyłem ich zobaczyć na żywo.