zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 21 kwietnia 2021

Triptykon z orkiestrą na "Roadburn Festival"

13.11.2018 18:49  autor: Verghityax, źródło: roadburn.com

Triptykon potwierdził swój udział w przyszłorocznej edycji "Roadburn Festival", która odbędzie się w dniach od 11 do 14 kwietnia w "013" w holenderskim Tilburgu. Tom G. Warrior i jego zespół po raz pierwszy wykona cały tryptyk "Requiem", muzykom towarzyszyć będzie orkiestra pod batutą Floriana Magnusa Maiera.

Triptykon, Kraków 16.03.2017, fot. Verghityax
Triptykon, Kraków 16.03.2017, fot. Verghityax

Pierwsza część "Requiem" pochodzi z 1987 roku i ukazała się na albumie "Into the Pandemonium" Celtic Frost jako "Rex Irae (Requiem)". Część trzecia - "Winter (Requiem, Chapter Three: Finale)" - powstała niemal dwie dekady później i stanowi jeden z utworów na wieńczącym karierę Celtic Frost "Monotheist". Część druga nie została ukończona.

Tom G. Warrior komentuje: "Myśl o domknięciu cyklu nigdy mnie nie opuściła. Miałem zamiar zająć się tym któregoś dnia z Triptykon, kiedy Walter Hoeijmakers - założyciel 'Roadburn Festival' i jeden z moich najdroższych przyjaciół - zwrócił się do mnie z propozycją, abym zagrał 'Requiem' w całości na jego festiwalu.

Walter i jego współpracownicy z chęcią dostarczyli mi środków potrzebnych do wykonania tego niemałego zadania. Wreszcie, mając 54 lata na karku, rozpocząłem pracę nad drugą i ostatnią częścią 'Requiem'".

Druga część "Requiem" będzie nosić tytuł "Grave Eternal (Requiem, Chapter Two: Transition)".

Wcześniej swój udział w "Roadburn Festival 2019" potwierdziły zespoły Sleep, Birds In Row, holenderski Gore, Have A Nice Life, Heilung, Louise Lemon, amerykański Midnight, Seven That Spells, Vile Creature, Cave In, Old Man Gloom, Thou, Henrik Palm, Daughters, Drab Majesty, Ulcerate, Imperial Triumphant, Gold, Wolvennest, Messa, Mord'A'Stigmata, At The Gates, Anna von Hausswolff, Mono, Myrkur, Marissa Nadler, Svalbard, Pijn, Conjurer, Secret Cutter, A.A. Williams, Agrimonia, Gosta Berlings Saga i Orchestra of Constant Distress.

Kuratorem "Roadburn Festival 2019" został Tomas "Tompa" Lindberg, wokalista At The Gates i Disfear.

Wejściówki na "Roadburn Festival 2019" trafiły do sprzedaży w cenie 181 euro za karnet trzydniowy, 204 euro za karnet czterodniowy, 62 euro za bilet jednodniowy (na czwartek, piątek i sobotę) oraz 55,50 euro za bilet jednodniowy na niedzielę.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Triptykon z orkiestrą na "Roadburn Festival"
Lukasss
Lukasss (wyślij pw), 2018-11-14 00:18:36 | odpowiedz | zgłoś
I to jest jedna z trzech rzeczy, które na tym festiwalu bym zobaczył z wręcz nabożną czcią. Ale koszt znaczny, nawet bardzo.