zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 4 czerwca 2020

Daughters na "OFF Festival 2019"

6.12.2018 18:23  autor: Verghityax, źródło: off-festival.pl

Poznaliśmy nazwy pierwszych wykonawców przyszłorocznej edycji "OFF Festival" w Katowicach. W dniach od 2 do 4 sierpnia w "Dolinie Trzech Stawów" zaprezentują się Daughters, The Gaslamp Killer, The Comet Is Coming, Perfect Son, Boogarins, Lebanon Hanover oraz Bamba Pana & Makaveli.

Noise rockowa formacja Daughters promować będzie "You Won't Get What You Want", swój czwarty longplay studyjny i pierwszy od czasu reaktywacji, która miała miejsce w 2013 roku. Składający się z dziesięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Machines with Magnets" pod okiem Setha Manchestera i Nicolasa Sadlera. Trwające niespełna czterdzieści dziewięć minut, jest to najdłuższe dokonanie w dorobku Amerykanów. Premiera odbyła się 26 października 2018 roku pod egidą Ipecac Recordings.

Daughters powstał w 2002 roku w Providence po rozpadzie grindcore'owego As the Sun Sets. Wokalista Alexis S.F. Marshall, gitarzysta Jeremy Wabiszczewicz i perkusista Jon Syverson zaprosili do współpracy gitarzystę Nicholasa Sadlera i basistę Pata Mastersona. Trzy dni po rozpoczęciu działalności kwintet wydał swą debiutancką EP-kę, zatytułowaną po prostu "Daughters".

Od chwili odejścia gitarzysty Brenta Frattiniego w 2007 roku, Daughters nagrywał i koncertował jako kwartet. Dwa lata później grupa nagle się rozpadła w wyniku nieporozumienia między Alexisem Marshallem a Nicholasem Sadlerem. Trzeci longplay kapeli, nad którym praca trwała już od jakiegoś czasu, ostatecznie ujrzał światło dzienne w marcu 2010 roku.

Do reaktywacji Daughters doprowadził w 2013 roku Andy Low z Robotic Empire. Namówił on Marshalla i Sadlera na spotkanie, posługując się fortelem - przekonał każdego z muzyków, że propozycja wyszła od drugiej ze zwaśnionych stron.

Karnety na "OFF Festival 2019" nabyć można w cenie 290 zł, bilety na pole namiotowe kosztują 80 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »