zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 26 września 2020

Daughters udostępnia wideo do "Guest House"

1.12.2019 12:32  autor: Verghityax, źródło: profil Daughters na Facebooku

Noiserockowa formacja Daughters wypuściła teledysk do utworu "Guest House" ze swojego ostatniego albumu studyjnego, pt. "You Won't Get What You Want". Obraz wyreżyserował A.F. Cortes.

Daughters promuje obecnie "You Won't Get What You Want", swój czwarty longplay studyjny i pierwszy od czasu reaktywacji, która miała miejsce w 2013 roku. Składający się z dziesięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Machines with Magnets" pod okiem Setha Manchestera i Nicolasa Sadlera. Trwające niespełna czterdzieści dziewięć minut, jest to najdłuższe dokonanie w dorobku Amerykanów. Premiera odbyła się 26 października 2018 roku pod egidą Ipecac Recordings.

Daughters powstał w 2002 roku w Providence po rozpadzie grindcore'owego As the Sun Sets. Wokalista Alexis S.F. Marshall, gitarzysta Jeremy Wabiszczewicz i perkusista Jon Syverson zaprosili do współpracy gitarzystę Nicholasa Sadlera i basistę Pata Mastersona. Trzy dni po rozpoczęciu działalności kwintet wydał swą debiutancką EP-kę, zatytułowaną po prostu "Daughters".

Od chwili odejścia gitarzysty Brenta Frattiniego w 2007 roku, Daughters nagrywał i koncertował jako kwartet. Dwa lata później grupa nagle się rozpadła w wyniku nieporozumienia między Alexisem Marshallem a Nicholasem Sadlerem. Trzeci longplay kapeli, nad którym praca trwała już od jakiegoś czasu, ostatecznie ujrzał światło dzienne w marcu 2010 roku.

Do reaktywacji Daughters doprowadził w 2013 roku Andy Low z Robotic Empire. Namówił on Marshalla i Sadlera na spotkanie, posługując się fortelem - przekonał każdego z muzyków, że propozycja wyszła od drugiej ze zwaśnionych stron.

Tagi: Daughters
Komentarze
Dodaj komentarz »