zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 4 czerwca 2020

Vader na festiwalu "Uwolnić Muzykę"

7.12.2018 09:06  autor: Verghityax, źródło: profil "Uwolnić Muzykę" na Facebooku

Organizator festiwalu "Uwolnić Muzykę" w Środzie Śląskiej poinformował, że ósma edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 26 i 27 lipca 2019 roku. Dotychczas swój udział potwierdził zespół Vader, który zaprezentuje się jako gwiazda główna pierwszego dnia festiwalu.

Vader, Katowice 22.04.2017, fot. Verghityax
Vader, Katowice 22.04.2017, fot. Verghityax

Dyskografię Vader zamyka "The Empire", jedenasty longplay studyjny w dorobku grupy. Materiał zarejestrowany został w białostockim "Hertz Studio" pod okiem braci Wiesławskich. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 4 listopada 2016 roku.

Vader powstał w 1983 roku w Olsztynie, inspirując się początkowo dokonaniami takich kapel jak Judas Priest i Accept. "Live in Decay" było pierwszym wydawnictwem demo formacji i jedynym, na którym wokali nie zarejestrował Piotr Wiwczarek - za mikrofonem stanął wówczas Robert Czarneta. Na demówce znalazły się cztery utwory w wersji koncertowej oraz dwa instrumentalne, nagrane na próbie. "Live in Decay" zespół wypuścił własnym sumptem na kasecie magnetofonowej w 1988 roku.

Jeszcze w tym samym roku nastąpiła niemal całkowita zmiana składu i Vader stał się kapelą dwuosobową z Piotrem Wiwczarkiem na wokalu i gitarze oraz Docentem na perkusji. We dwóch muzycy nagrali kolejne demo, pt. "Necrolust". Podobnie, jak w poprzednim przypadku, wydawnictwo ukazało się na kasecie magnetofonowej.

Do 2005 roku Peter i Doc stanowili trzon Vader, nagrywając razem najważniejsze płyty zespołu, w tym "The Ultimate Incantation", "De Profundis" i "Black to the Blind".

Tagi: Vader
Komentarze
Dodaj komentarz »