zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 19 czerwca 2019

In Flames wyda "I, The Mask"

16.12.2018 09:43  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Szwedzi z In Flames zapowiedzieli premierę swojego trzynastego longplaya studyjnego, zatytułowanego "I, The Mask". Płyta trafi do sprzedaży 1 marca 2019 roku za sprawą Eleven Seven Music.

W 2018 roku z zespołem rozstał się perkusista Joe Rickard. Na potrzeby tras koncertowych za bębnami zasiądzie Tanner Wayne, który dotychczas udzielał się w Underminded i Scary Kids Scaring Kids.

Zespół założył w 1990 roku gitarzysta Ceremonial Oath - Jesper Stromblad - jako projekt poboczny osadzony w bardziej melodyjnym obliczu death metalu. Trzy lata później muzyk odszedł z macierzystej formacji, tym samym poświęcając się w pełni In Flames. Skład uzupełnili gitarzysta Glenn Ljungstrom i basista Johan Larsson. Przygotowując się do zarejestrowania debiutanckiego albumu, pt. "Lunar Strain", Szwedzi nie mieli jeszcze wokalisty, zwrócili się więc z prośbą o pomoc do Mikaela Stanne z Dark Tranquillity. W roku 1995 do In Flames na stałe dołączył wokalista Anders Friden.

Pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku muzycy In Flames porzucili surowe brzmienie na rzecz bardziej nowoczesnego, wydając albumy "Clayman" i "Reroute to Remain". Z czasem w twórczości grupy zaczęło się pojawiać coraz więcej czystych partii wokalnych, a także elementów eksperymentalnych.

W roku 2010 z In Flames odszedł założyciel Jesper Stromblad, borykający się wówczas z problemami osobistymi. Obecnie kapelę tworzą Anders Friden na wokalu, Bjorn Gelotte i Niclas Engelin na gitarze oraz Bryce Paul na basie.

Przypominamy, że In Flames zagra na reaktywowanym "Mystic Festival", który odbędzie się w dniach 25 i 26 czerwca 2019 roku w hali "Tauron Arena" w Krakowie. Swój udział w festiwalu potwierdziły również zespoły Slipknot, Sabaton, Within Temptation, King Diamond, Emperor, Amon Amarth, Testament, Carcass, Soulfly, Possessed, Hatebreed, Powerwolf, Eluveitie, Immolation, Crowbar, Power Trip, Trivium i Municipal Waste.

Pierwsza pula karnetów na "Mystic Festival 2019" wyprzedała się. Bilety z drugiej puli zakupić można w cenie 489 zł (płyta), 539 zł (sektor A) i 439 zł (sektor C). Płyta nie będzie podzielona na strefę Golden Circle ani Early Birds.

Docelowo na "Mystic Festival 2019" ma wystąpić dwadzieścia osiem zespołów, podzielonych na trzy sceny.

Komentarze
Dodaj komentarz »