zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 14 czerwca 2024

Year of the Cobra i Entropia na "Summer Dying Loud"

15.04.2023 15:21  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Do składu czternastej edycji "Summer Dying Loud" w Aleksandrowie Łódzkim dołączyły zespoły Year of the Cobra, Entropia i Kaelan Mikla. Festiwal odbędzie się w dniach od 7 do 9 września na terenie "Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji".

Year of the Cobra to duet z Seattle grający psychodeliczny doom metal. Grupa rozpoczęła działalność w 2015 roku, w jej skład wchodzą Amy Tung Barrysmith na basie i wokalu oraz Johanes Barrysmith na perkusji. Obecnie Amerykanie promują swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Ash and Dust" - ukazał się on 1 listopada 2019 roku za sprawą Prophecy Productions. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Jack Endino.

Entropia promować będzie swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Total". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 17 marca 2023 roku, pod egidą Agonia Records. Na "Total" znalazło się pięć kompozycji, które zespół zarejestrował w kwietniu 2022 roku w "Monochrom Studio". Miksami i masteringiem zajęto się w "Heinrich House Studio". Okładkę przygotował Zbigniew Bielak.

Oleśnicka Entropia rozpoczęła działalność w 2007 roku. Debiutancka demówka, pt. "Let's Leave Before This Place Thaws", ukazała się dwa lata później. Pierwszy longplay, zatytułowany "Vesper", miał swoją premierę w roku 2013.

Kaelan Mikla promować będzie swój czwarty longplay studyjny, pt. "Undir Koldum Nordurljósum". Na albumie znalazło się dziesięć kompozycji, które wyprodukował Bardi Johannsson. Masteringiem zajął się Styrmir Hauksson. W sesji gościnnie udział wzięli muzycy Alcest - rezultatem współpracy jest utwór "Hvitir Sandar". "Undir Koldum Nordurljósum" trafił do sprzedaży 15 października 2021 roku, pod egidą Artoffact Records.

Kaelan Mikla to żeńskie post-punkowe trio, które powstało na początku 2013 roku i zdobyło pierwsze miejsce podczas konkursu "Poetry Slam" w Bibliotece Miejskiej Borgarbókasafn. Zespół tworzą Sólveig Matthildur Kristjansdóttir na perkusji i syntezatorach, Margret Rósa Dóru-Harrysdóttir na basie i Laufey Soffia Thórsdóttir na wokalu. Formacja zadebiutowała w 2014 roku, wydając własnym sumptem EP-kę "Glimmer & Aska".

Na "Summer Dying Loud 2023" zagrają również Dismember, Candlemass, My Dying Bride, Katatonia, Benediction, Enslaved, Crippled Black Phoenix, Grave Pleasures, Furia, Blindead 23, Rome, Owls Woods Graves, o.d.r.a, Ketha, Squash Bowels, Ampacity, Manbryne, Hostia, Gallower, Whalesong, Czerń, Mag, Gorycz, Planet Hell, Wieże Fabryk, Drown My Day, Maggot Heart, Motorowl, Trup, Grieving, Distruster, Fvnerals, ARRM, Misguided, Datura, bHP, ...And Oceans, Seth i Attic.

Karnety na "Summer Dying Loud 2023" nabyć można w cenie 309 zł, a bilety jednodniowe w cenie 159 zł. Miejsce na polu namiotowym kosztuje 40 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »