zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 10 sierpnia 2020

Sleep przyjedzie w kwietniu do Polski

8.01.2019 09:09  autor: Verghityax, źródło: Metal Mind Productions

Amerykańska formacja Sleep przyjedzie do Polski w ramach europejskiej trasy koncertowej. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 9 kwietnia 2019 roku w klubie "Progresja Music Zone" w Warszawie.

Sleep promować będzie "The Sciences", swoje ostatnie wydawnictwo studyjne, którego premiera odbyła się 20 kwietnia 2018 roku za sprawą Third Man Records. Na albumie znalazło się sześć autorskich kompozycji, jest to pierwsze dokonanie grupy od czasu singla "The Clarity" z 2014 roku. Poprzedni longplay studyjny, zatytułowany "Dopesmoker", zespół wydał własnym sumptem w 1998 roku.

Sleep powstał w roku 1990 jako Asbestos Death - grupę utworzyli wokalista i basista Al Cisneros, perkusista Chris Hakius oraz gitarzysta Tom Choi. Wkrótce trio przeistoczyło się w kwartet - dołączył drugi gitarzysta Matt Pike. Gdy jeszcze w tym samym roku Tom Choi opuścił szeregi zespołu, muzycy zwerbowali na jego miejsce Justina Marlera i przemianowali się na Sleep.

Debiutancki album pionierów stoner metalu, zatytułowany "Volume One", ukazał się w 1991 roku. Krótko potem Justin Marler zrezygnował z kariery w biznesie muzycznym i od tej pory Sleep funkcjonowało już zawsze jako trio. W roku 1998 formacja rozpadła się ze względu na politykę wydawniczą London Records - wytwórnia odmówiła wypuszczenia na rynek trzeciego pełnometrażowego albumu Amerykanów, gdyż składał się z jednego utworu trwającego 52 minuty.

2009 rok przyniósł reaktywację Sleep w składzie: Al Cisneros, Matt Pike i Chris Hakius. Po zagraniu paru koncertów Chris Hakius postanowił odejść - zastąpił go Jason Roeder z Neurosis.

9.04 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Start: 20:00
Bilety: 120 zł (przedsprzedaż) i 140 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Sleep
Komentarze
Dodaj komentarz »