zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 19 czerwca 2019

Protector wróci do Polski po trzech dekadach

8.01.2019 15:22  autor: Verghityax, źródło: profil Protector na Facebooku

Thrashmetalowa formacja Protector zapowiedziała europejską trasę koncertową, w ramach której zagra w Polsce po raz pierwszy od niemal trzydziestu lat. Występ odbędzie się 4 października 2019 roku w Warszawie.

Poprzednia wizyta Protector w Polsce miała miejsce 21 kwietnia 1990 roku w katowickim "Spodku", zespół zagrał wówczas na piątej edycji festiwalu "Metalmania".

Protector promować będzie swój nadchodzący album studyjny, pt. "Summon The Hordes". Premiera wydawnictwa planowana jest na wiosnę 2019 roku pod egidą High Roller Records.

"Summon The Hordes" to siódmy longplay studyjny w dorobku Protector i trzeci od momentu reaktywacji, która miała miejsce w 2011 roku. Ścieżki perkusyjne zarejestrowane zostały w "Phonostudio" w Berlinie, pozostałe instrumenty i wokale w studiu "Wolfden" w Sztokholmie. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Harris Johns, wcześniej współpracował on z Protector przy albumie "A Shredding of Skin". Okładkę przygotował Andrej Bartulović.

Do reaktywacji Protector doprowadził Martin Missy, który w latach 1987 - 1989 pełnił rolę wokalisty formacji. W roku 2006 założył on w Szwecji grupę Martin Missy and the Protectors, zajmującą się graniem utworów z repertuaru jego macierzystej kapeli. Gdy pięć lat później światło dzienne ujrzała demówka "The Return of Thrash and Madness", wokalista posłużył się nazwą Protector.

Tagi: Protector
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Protector wróci do Polski po trzech dekadach
Dhhdd (gość, IP: 31.0.64.*), 2019-01-08 22:07:08 | odpowiedz | zgłoś
Super z chęcią na nich pojadę.