zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 25 kwietnia 2019

Neurosis i Yob w lipcu w Polsce

8.02.2019 18:39  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Neurosis ogłosił daty europejskiej trasy koncertowej, w którą wyruszy w towarzystwie Yob. W Polsce odbędą się dwa występy: 26 lipca 2019 roku w klubie "Progresja Music Zone" w Warszawie i 27 lipca w klubie "B90" w Gdańsku.

Neurosis nadal promuje swój dwunasty longplay studyjny, zatytułowany "Fires Within Fires". Jego premiera miała miejsce 23 września 2016 roku pod banderą Neurot Recordings. Składający się z pięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w studiu "Electrical Audio" w Chicago pod okiem Steve'a Albiniego, wieloletniego współpracownika formacji.

Neurosis uznawany jest za pionierski zespół w gatunku post-metalu. Powstały w roku 1985 w Oakland z inicjatywy Scotta Kelly'ego, Dave'a Edwardsona i Jasona Roedera, swoją działalność rozpoczął jako kapela crust punkowa. Z czasem skład poszerzył się o dodatkowego gitarzystę i klawiszowca, a stylistyka Neurosis ewoluowała w stronę sludge metalu i awangardy.

Yob promować będzie swój ósmy album studyjny, zatytułowany "Our Raw Heart". Płyta trafiła do sprzedaży 8 czerwca 2018 roku za sprawą Relapse Records. Materiał zarejestrowany został w "Gung Ho Studio" w Eugene, produkcją zajął się sam zespół z pomocą Billy'ego Barnetta. Za mastering odpowiada Heba Kadry.

Mike Scheidt - lider grupy - przeszedł w styczniu 2017 roku nagłą operację na zapalenie uchyłków. Lekarz prowadzący orzekł, że bez zabiegu muzyk zmarłby w ciągu kilku dni. Fani zespołu zorganizowali kampanię crowdfundingową, w której ponad 27 tysięcy dolarów na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji.

26.07 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Bilety: 120 zł (przedsprzedaż) i 140 zł (w dniu koncertu)

27.07 - Gdańsk, "B90"
Bilety: 120 zł (przedsprzedaż) i 140 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Neurosis, Yob
Komentarze
Dodaj komentarz »