zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 31 lipca 2021

Hity Mike + The Mechanics nagrane od nowa

28.03.2019 15:12  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Mike + The Mechanics na Facebooku

Grupa Mike + The Mechanics udostępniła do odsłuchania nowe wykonanie swojego przeboju pt. "Over My Shoulder". Pochodzi ono z albumu "Out of the Blue", złożonego w większości z utworów zespołu z lat 1985 - 1995, zarejestrowanych przez aktualny, prawie całkowicie różny od ówczesnego, skład. Dzieło ukaże się 5 kwietnia 2019 r. nakładem BMG.

Korzystając z przerw w działalności zespołu Genesis, jego basista Mike Rutherford wydał w latach 1980 i 1982 dwa słabo przyjęte albumy solowe. Ze względu na trudy samodzielnego tworzenia na potrzeby kolejnego dzieła, zdecydował się sformować zespół. W przygotowaniu albumu projektu Mike + The Mechanics skorzystał z pomocy autora piosenek B. A. Robertsona, producenta Christophera Neila i zaproszonych przez nich następnie do współpracy muzyków: perkusisty Petera Van Hooke'a, klawiszowca Adriana Lee oraz wokalistów Paula Younga i Paula Carracka. Ich wspólne dzieło odniosło sukces. Zadowolony z efektów lider postanowił kontynuować współpracę z tym składem.

Gdy po dziesięciu latach odeszli Adrian Lee i Peter Van Hooke, na ich miejsce nie przyjęto nikogo na stałe. Po śmierci Paula Younga w 2000 r., obowiązki wokalne całkowicie przejął Paul Carrack. Wkrótce po wydaniu w 2004 r. szóstego albumu, zespół - działający już jako duet ze wsparciem muzyków sesyjnych - zawiesił działalność.

W 2010 r. Mike Rutherford reaktywował grupę. W sformowanym wtedy, utrzymującym się do dzisiaj składzie towarzyszy mu perkusista Gary Wallis, który wspomagał już zespół w studiu i na koncertach po odejściu Petera Van Hooke'a, oraz nowi muzycy: gitarzysta Anthony Drennan, klawiszowiec Luke Juby i wokaliści Tim Howar i Andrew Roachford. Od czasu powrotu grupa wydała dwa albumy z premierowym materiałem.

Na "Out of the Blue" znajdą się trzy nowe utwory, z których dwa - tytułowy i "What Would You Do" - udostępniono już słuchaczom. Niewiele starsze są akustyczne kawałki "Don't Know What Came Over Me" i "The Best Is Yet to Come" - ich oryginalne wersje wydano na poprzednim długograju grupy. Pozostałe kompozycje znane są z czterech pierwszych albumów Mike + The Mechanics. Wszystkie nagrano na nowo, w tym część w wersjach akustycznych.

Lista utworów:

1. One Way
2. Out of the Blue
3. What Would You Do
4. The Living Years
5. Beggar on a Beach of Gold
6. Get Up
7. Another Cup of Coffee
8. All I Need Is a Miracle
9. Silent Running
10. Over My Shoulder
11. Word of Mouth
12. Don't Know What Came Over Me (acoustic)
13. The Best Is Yet to Come (acoustic)
14. The Living Years (acoustic)
15. Beggar on a Beach of Gold (acoustic)
16. Another Cup of Coffee (acoustic)
17. Over My Shoulder (acoustic)

Komentarze
Dodaj komentarz »