zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 23 stycznia 2021

Enthroned wyda "Cold Black Suns"

30.03.2019 18:24  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Enthroned na Facebooku

Black metalowcy z belgijskiego Enthroned udostępnili "Silent Redemption" - pierwszy singiel z nadchodzącego jedenastego albumu grupy. "Cold Black Suns" ukaże się 7 czerwca 2019 r. nakładem Season of Mist.

Zespół komentuje: "Koncept 'Cold Black Suns' jest oparty na różnym podejściu ludzi do satanizmu i okultyzmu - przez wieki lub z punktów widzenia różnych cywilizacji i kultur. Enthroned zabierze was w podróż ze starożytnej Grecji do nowoczesności i do mroków renesansu".

"W 'Silent Redemption' zabieramy was do Aokigahary, niesławnego Lasu Samobójców w Japonii, pomiędzy duchy Yukei".

Enthroned powstał w 1993 r. Zespół przechodził liczne zmiany składu - jego ostatni, wydany w 2014 r. dziesiąty album zarejestrowany został przez innych muzyków, niż pierwszy, z 1995 r. Najdłuższy staż ma przyjęty wkrótce po ukazaniu się debiutu gitarzysta Nornagest, który od 2007 r. pełni też funkcję głównego wokalisty.

Okładkę "Cold Black Suns" zaprojektował Neraath - gitarzysta grupy. Obecnie w składzie - oprócz Nornagesta i Neraatha - znajdują się perkusista Menthor oraz dwaj muzycy przyjęci w zeszłym roku: gitarzysta Shagal i basista Norgaath. Materiał został zarejestrowany w "Pike Studio" w Portugalii. Produkcją albumu zajął się Carlos Ribeiro.

Lista utworów:

1. Ophiusa
2. Hosanna Satana
3. Oneiros
4. Vapula Omega
5. Silent Redemption
6. Aghoria
7. Beyond Humane Greed
8. Smoking Mirror
9. Son of Man

Tagi: Enthroned
Komentarze
Dodaj komentarz »