zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 24 czerwca 2019

Diamond Head prezentuje teledysk do "The Coffin Train"

25.05.2019 09:35  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Brytyjczycy z Diamond Head zaprezentowali animowany teledysk do "The Coffin Train", tytułowej kompozycji ze swojego ósmego longplaya studyjnego. Za realizację obrazu odpowiada ekipa All4Band.

Materiał na "The Coffin Train" zarejestrowany został w "Vigo Studios" w Walsall, "Circle Studios" w Birmingham i "Raw Sound Studio" w Londynie. Jest to drugie dokonanie Diamond Head z wokalistą Rasmusem Bomem Andersenem i pierwsze z basistą Deanem Ashtonem. Premiera "The Coffin Train" miała miejsce 24 maja 2019 roku pod egidą Silver Lining Music.

Diamond Head powstał w 1976 roku w Stourbridge z inicjatywy gitarzysty Briana Tatlera. Wkrótce dołączyli do niego wokalista Sean Harris, basista Colin Kimberley i perkusista Duncan Scott. Jako kwartet Brytyjczycy nagrali swoje dwa pierwsze albumy studyjne: "Lightning to the Nations" i "Borrowed Time". Trzeci longplay, pt. "Canterbury", ukończony został z pomocą innej sekcji rytmicznej.

Diamond Head uznawany jest za jedną z najbardziej wpływowych formacji New Wave of British Heavy Metal. Do wzrostu popularności grupy przyczyniła się w późniejszym czasie Metallica, coverując takie utwory, jak "Am I Evil?", "Helpless", "It's Electric" czy "The Prince".

Tagi: Diamond Head
Komentarze
Dodaj komentarz »