zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 20 października 2020

David Ellefson wyda album "Sleeping Giants"

30.05.2019 12:19  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

David Ellefson - basista Megadeth - poinformował, że 19 lipca 2019 roku do sprzedaży trafi jego solowy album, zatytułowany "Sleeping Giants". Wydarzenie powiązane będzie z premierą nadchodzącej autobiografii muzyka, pt. "More Life with Deth".

"Sleeping Giants" stanowić będzie wydawnictwo dwupłytowe. Na pierwszym krążku znajdzie się pięć premierowych kompozycji, w których powstaniu udział wzięli Thom Hazaert, Darryl "DMC" McDaniels, Mark Tremonti, Chris Poland, Eric "A.K" Knutson i John Bush, a także zremasterowane demówki F5. Na zawartość drugiego krążka złoży się przekrojowy zestaw siedemnastu numerów, każdy dostarczony przez jednego z artystów wydawanych pod banderą Ellefson Music Productions.

David Ellefson dołączył do pierwszego składu Megadeth w 1983 roku na zaproszenie Dave'a Mustaine'a. Wraz z zespołem basista zarejestrował dziewięć longplayów studyjnych, w tym "Rust in Peace", "Countdown to Extinction" i "Youthanasia". W roku 2002 Dave Mustaine rozwiązał Megadeth z powodu urazu lewego ramienia, uniemożliwiającego mu grę na gitarze.

Wkrótce David Ellefson uformował heavymetalową grupę F5, udzielał się również w Knight Fury, Metal Allegiance, Temple of Brutality, Angels of Babylon i Killing Machine. Gdy w 2010 roku basista James LoMenzo opuścił reaktywowane Megadeth, David Ellefson powrócił do kapeli. Od tego czasu nagrał z nią jeszcze trzy albumy: "Th1rt3en", "Super Collider" i "Dystopia".

W 2015 roku David Ellefson założył wytwórnię Ellefson Music Productions.

Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Najchętniej czytane wieści

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Czy masz książ(ecz)ki z tekstami utworów i ich tłumaczeniami na język polski?