zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 18 września 2020

Machine Head gra "None But My Own" w studiu

30.05.2019 15:14  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Machine Head opublikował wideo ze studia. Zawiera ono zapis wykonania utworu "None But My Own". Obraz zarejestrowany został w kalifornijskim "Sharkbite Studios", gdzie zespół nagrał na nowo swój debiutancki album, pt. "Burn My Eyes".

Przypominamy, że Machine Head ogłosił europejską trasę koncertową, w ramach której w całości grać będzie "Burn My Eyes". W Polsce zespół wystąpi dwukrotnie: 18 października 2019 roku w klubie "B90" w Gdańsku i 19 października w klubie "Progresja Music Zone" w Warszawie.

Nadchodząca trasa Machine Head utrzymana będzie w formacie "an evening with", wykluczającym udział supportu. Zgodnie z zapowiedzią, każdy koncert trwać ma trzy godziny i składać się z dwóch części. Podczas pierwszej grupa skupi się na nowszym repertuarze, a Robba Flynna i Jareda MacEacherna wesprą na scenie wynajęci muzycy, których tożsamość ujawniona zostanie w najbliższej przyszłości. Druga część koncertu poświęcona będzie "Burn My Eyes", debiutanckiemu albumowi Amerykanów. Po raz pierwszy w swojej karierze formacja zagra go w całości, w składzie, który go pierwotnie zarejestrował: z Loganem Maderem na gitarze i Chrisem Kontosem na perkusji.

Sesja nagraniowa do "Burn My Eyes" odbyła się w kalifornijskim "Fantasy Studios" pod okiem Colina Richardsona, który odpowiada również za miksy. Masteringiem zajął się Eddy Schreyer. "Burn My Eyes" ujrzał światło dzienne 1 czerwca 1994 roku, szybko stając się jednym z najlepiej sprzedających się albumów ze stajni Roadrunner Records. Po kilku trasach koncertowych Chris Kontos rozstał się z Machine Head, a jego miejsce za bębnami zajął Dave McClain.

Tagi: Machine Head
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Machine Head gra "None But My Own" w studiu
Hellbach (gość, IP: 69.119.63.*), 2019-05-31 16:05:55 | odpowiedz | zgłoś
Jedyny album machine head który mam na pierwszej edycji na CD, i który lubię. Nigdy później nie zbliżyli się muzycznie do burn my eyes. A te ponowne nagrania na żywo ale w studiu brzmią dosyć dobrze, trzeba przyznać. Mam tylko nadzieję że to naprawdę nagrania na żywo, a nie wspomagane żadnymi studyjnymi sztuczkami.
re: Machine Head gra "None But My Own" w studiu
sdfb (gość, IP: 217.11.133.*), 2019-05-31 11:24:10 | odpowiedz | zgłoś
i tak lider MH rozpad kapeli przeobrazil w zaj... trase w oryginalnym prawie skladzie. ma chlop leb na karku a nagrania fajne!