zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 19 czerwca 2021

Aether udostępnił i promuje debiutancki album

6.06.2019 18:48  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Aether na Facebooku i YouTube

Łódzka kapela Aether, grająca melodyjny death metal, udostępniła do odsłuchania swój pierwszy długograj, zatytułowany "In Embers". Album ukazał się 1 czerwca 2019 r. Zawarty na nim materiał będzie można w najbliższym czasie usłyszeć na żywo: 9 czerwca w Zgierzu, 14 czerwca w Łodzi, 15 czerwca w Warszawie i 6 lipca w Brennej.

Aether powstał w 2015 r. Rok później wydał "Tale of Fire" - swoją debiutancką EP-kę. Wszystkie cztery zawarte na niej kompozycje, nagrane na nowo trafiły na "In Embers" - album, na który fundusze grupa zbierała w akcji crowdfundingowej w drugiej połowie 2018 r. Na długograju znalazły się partie gitary i wokalne w wykonaniu Michała Miluśkiego, basu Michała Górskiego i instrumentów klawiszowych Krzysztofa Wiedeńskiego. Jako goście udział w sesji wzięli: perkusista Rolf Pilve z grupy Stratovarius oraz wokaliści Vincent Jackson Jones z Aether Realm, Artur Rosiński z Lux Perpetua i Aneta Sikorska, a orkiestracjami, a także miksami i - wraz z Michałem Miluśkim - produkcją, zajął się Topias Kupiainen z Arion. Za mastering odpowiadał Svante Forsbaeck z "Chartmakers Mastering". Okładkę wykonał Paris Ioannou.

Lista utworów:

1. Golden Eyed Fox
2. Wildfire Within
3. Elements
4. Tale of Fire
5. Valhalla
6. Last Battle
7. Forest
8. Insomnia
9. Dream

W skład zespołu wchodzą obecnie: gitarzysta i wokalista Michał Miluśki, basista Michał Górski, klawiszowiec Krzysztof Wiedeński, gitarzysta Krzysztof Grochowski i perkusista Maksym Steć.

Release party albumu "In Embers" odbędzie się 14 czerwca w Łodzi. Na scenie grupę wesprą zespoły Runika i Nation of Wild. Również z Runiką, a także z formacjami Cronica i Diaboł Boruta Aether zaprezentuje się dzień później w Warszawie, na kolejnej edycji "Folk Metal Night". 6 lipca z grupami Bucovina, Radogost, Velesar, Silent Stream of Godless Elegy i Alphayn wystąpi w Brennej na "7. Słowiańskiej Nocy Folk-Metalowej". Wcześniej, 9 czerwca w Zgierzu, Aether będzie supportował Rosjan z zespołu Grai.

9.06 - Zgierz, "Agrafka" (+ Grai)
Bilety: 10 zł (w dniu koncertu)

14.06 - Łódź, "Magnetofon" (+ Runika, Nation of Wild)
Bilety: 20 zł (w dniu koncertu)

15.06 - Warszawa, "VooDoo" (+ Runika, Cronica, Diaboł Boruta)
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

6.07 - Brenna, "Park Turystyki" (+ Bucovina, Silent Stream of Godless Elegy, Velesar, Radogost, Alphayn)

Komentarze
Dodaj komentarz »