zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 15 lipca 2020

Velesar prezentuje "Dziwadła"

9.06.2019 09:21  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Velesara na Facebooku i YouTube

Projekt byłego wokalisty grupy Radogost, Velesar, opublikował prezentację utworów ze swojego, zapowiadanego na 6 lipca 2019 r., debiutanckiego albumu, zatytułowanego "Dziwadła". Przedpremierowo na żywo materiał będzie można usłyszeć podczas czerwcowej trasy z zespołem Grai. Następnie projekt zaprezentuje się na lipcowych festiwalach w Brennej i Cieszynie.

Wokalista i gitarzysta Marcin "Velesar" Wieczorek w ciągu ostatnich dwóch dekad udzielał się w kilku zespołach. Od 2001 do 2007 r. występował w założonym przez siebie w Rybniku, metalowym Goddess of Sin. W latach 2010 - 2014 pełnił funkcję wokalisty folkmetalowego zespołu Radogost, z którym nagrał album "Dark Side of the Forest". Po zakończeniu współpracy z grupą założył thrashmetalowy River of Time, którego długogrający debiut, zatytułowany "Revival", ukazał się w 2017 r.

Od lipca 2018 r. muzyk przebywał z przerwami w studiu "No Fear Records" w Rybniku celem zarejestrowania materiału na "Dziwadła" - album swojego nowego, folkmetalowego projektu, nazwanego Velesar. Wśród gości, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w nagraniach, znaleźli się m.in. gitarzysta Dawid Holona, perkusista Łukasz Obiegły, Marcin "Froncek" Frąckowiak jako perkusista i gitarzysta, basista Adam Kłosek, grająca na kemanczach wokalistka Dziewanna, skrzypaczki Jagoda Połednik i Iga Suchara, z których druga również śpiewa, oraz flecistki Katarzyna Babilas i Zuzanna Bornikowska. Sam Marcin Wieczorek, odpowiedzialny za aranżacje, muzykę i tekst, wziął na siebie obowiązki wokalisty. Realizacją, miksami i masteringiem zajął się Krzysztof Leon Lenard. Za produkcję odpowiadają Marcin Frąckowiak i Marcin Wieczorek. Autorem okładki jest Krzysztof Kowalik.

Lista utworów:

1. Tam, gdzie nie dociera słońce (intro)
2. Taniec diaboła
3. Zew Arkony
4. Dziwadła
5. Dzikie pola (pieśń o kozackiej sławie)
6. Ostatnia kupalnocka
7. Karczmiany troll
8. Ślad Swarożyca
9. Plony
10. Bratnia krew
11. Normanica (szanta wikińska)
12. Wilcza wataha
13. Pan na łysej

Zespół dotychczas udostępnił kolejno całe utwory "Taniec diaboła", "Zew Arkony", "Normanica (szanta wikińska)", "Bratnia krew" i "Karczmiany troll".

W czerwcu 2019 r. Velesar będzie supportował rosyjską grupę folkmetalową Grai. 6 lipca wystąpi w Brennej na "7. Słowiańskiej Nocy Folk-Metalowej", podczas której odbędzie się oficjalna premiera albumu "Dziwadła". Dwa tygodnie później zaprezentuje się na "Festiwalu historii słowiańskiej Śląska Cieszyńskiego".

11.06 - Warszawa, "VooDoo" (+ Grai, Morhana)
Bilety: 40 zł (w dniu koncertu)

12.06 - Wrocław, "Liverpool" (+ Grai, Morhana)
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

13.06 - Kraków, "Zaścianek" (+ Grai, Morhana, Firlith)
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

14.06 - Chorzów, "Leśniczówka" (+ Grai, Firlith)
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

23.06 - Bielsko-Biała, "Rude Boy Club" (+ Grai, Tholing the Void)
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

6.07 - Brenna, "Park Turystyki" (+ Bucovina, Silent Stream of Godless Elegy, Radogost, Aether, Alphayn)

19.07 - Cieszyn, "Wzgórze Zamkowe"

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Velesar prezentuje "Dziwadła"
Gall Anonim (gość, IP: 5.184.203.*), 2019-07-12 14:35:42 | odpowiedz | zgłoś
Trochę takie rockowo-metalowe Brathanki. Nie jest to złe, w swoim gatunku całkiem dobre,nawet przebojowe, ale może trochę naiwne,bo i ja mam za sobą chwile patetyzmu, który rozpoczął się od płyty "Grom" i dwudziestu latach obserwowania ciemnej strony muzyki, zwłaszcza norweskiej,choć i polskiej również. Oczywiście taki przekaz znajdzie odbiorców, bo i bardzo dobrze mieć hobby, bo Behemoth-czy lubi się to czy ie, to już jest w innej lidze...