zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 24 czerwca 2019

Pro-Pain na polskim finale "Bloodstock: Metal 2 the Masses"

9.06.2019 15:39  autor: Verghityax, źródło: profil Bloodstock Metal 2 The Masses Poland na Facebooku

Pro-Pain wystąpi w charakterze gwiazdy głównej na polskim finale "Bloodstock: Metal 2 the Masses". Wydarzenie odbędzie się 15 czerwca 2019 roku w "Rude Boy Club" w Bielsku-Białej.

Pro-Pain, Skarżysko Kamienna 30.11.2013, fot. Lazarroni
Pro-Pain, Skarżysko Kamienna 30.11.2013, fot. Lazarroni

Dyskografię Pro-Pain zamyka "Voice of Rebellion". Na płycie znalazło się czternaście autorskich kompozycji, które muzycy nagrali w "Sound Lounge Recordings" na Florydzie pod okiem Coreya Williamsa. Nad produkcją czuwał również lider kapeli, Gary Meskil.

Na limitowaną edycję wydawnictwa trafiły dodatkowo koncertowe wersje "Stand Tall" i "Make War (Not Love)", a także nagrany na nowo utwór "Johnny Black" z debiutanckiego albumu "Foul Taste of Freedom". Premiera płyty odbyła się 22 czerwca 2015 roku za sprawą SPV.

Oprócz Pro-Pain, na "Bloodstock: Metal 2 the Masses" zagra pięć polskich formacji, które wyłonione zostały w dwóch półfinałach: Setheist, Vane, SickNest, I Was Born Twice i Aterra.

Setheist wydał 8 maja 2017 roku swój pierwszy longplay studyjny, pt. "They". Rejestracja śladów miała miejsce w podwarszawskim "HZ Studio". Za miks i mastering odpowiedzialny jest Tomasz Zalewski, który wcześniej współpracował z zespołem przy EP-ce "Flash of Creation".

Formacja Vane, grająca melodyjny death metal, promuje obecnie studyjną EP-kę, zatytułowaną "The Ritual". Na jej zawartość składa się tytułowy singiel, który muzycy zarejestrowali w "Impressive Art Studio", oraz trzy kompozycje z debiutanckiej EP-ki, pt. "The Prologue". Wydawnictwo ukazało się 8 maja 2019 roku.

Po czterech latach milczenia zespół SickNest powrócił z drugim longplayem studyjnym, pt. "Chaos Defined". Ukazał się on 22 lutego 2019 roku. Materiał zarejestrowany został w kwietniu 2018 roku w białostockim "Hertz Studio". Jest to pierwsze dokonanie zespołu z Michałem Ewertowskim na wokalu. Dołączył on do grupy na początku 2018 roku.

I Was Born Twice wszedł w kwietniu 2019 roku do białostockiego "Hertz Studio", aby nagrać materiał na kolejne wydawnictwo studyjne. Będzie to EP-ka, która ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku.

Stołeczna formacja Aterra funkcjonuje od 2012 roku. Jej trzon stanowią gitarzysta i wokalista Caruso oraz drugi gitarzysta Tiger. Obecnie kapela promuje wydawnictwo koncertowe, zatytułowane "AV". Jego premiera miała miejsce 12 czerwca 2018 roku.

15.06 - Bielsko-Biała, "Rude Boy Club"
Start: 17:00
Bilety: 50 zł (przedsprzedaż) i 70 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »