zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 24 czerwca 2019

Percival Schuttenbach w trasie z "Reakcją pogańską"

10.06.2019 15:27  autor: Verghityax, źródło: profil Percival Shuttenbach na Facebooku

Folkmetalowa formacja Percival Schuttenbach zapowiedziała jubileuszową trasę koncertową, podczas której wykonywać będzie w całości swój pierwszy album studyjny, pt. "Reakcja pogańska". Przedsięwzięcie rozpocznie się 25 października 2019 roku w Warszawie i dotrze do ośmiu polskich miast.

Percival Schuttenbach powstał w 1999 roku z inicjatywy wokalisty i multiinstrumentalisty Mikołaja Rybackiego. Skład uzupełnili Katarzyna Bromirska na wiolonczeli i Kornelia Rybacka na basie oraz instrumentach perkusyjnych. Debiutancka demówka, zatytułowana "Moribuka", ujrzała światło dzienne jeszcze w tym samym roku.

"Reakcja pogańska" - pierwszy longplay w dorobku zespołu - nagrany został już bez Kornelii Rybackiej, za to z Joanną Lacher i Piotrem Banaszkiewiczem. Tytuł płyty oraz jej okładka nawiązują do legendarnych wydarzeń z historii Polski. W latach 1034 - 1037 miało miejsce, w osłabionym po śmierci Mieszka II Lamberta kraju, przywrócenie wiary pogańskiej przez Bolesława Mieszkowica zwanego Zapomnianym, starszego brata króla Kazimierza Odnowiciela. Materiał na "Reakcję pogańską" zarejestrowany został w studiu "RedBaaron". Za miksy i mastering odpowiada Bartłomiej Góra.

25.10 - Warszawa, "Proxima"
26.10 - Lublin, "Graffiti"
15.11 - Wrocław, "Stary Klasztor"
16.11 - Poznań, "U Bazyla"
22.11 - Bielsko-Biała, "Rude Boy Club"
23.11 - Kraków, "Zaścianek"
29.11 - Łódź, "Scenografia"
30.11 - Gdynia, "Ucho"

Komentarze
Dodaj komentarz »