zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 25 lutego 2021

Percival Schuttenbach pokazał teledysk "Trzej wędrowcy"

16.07.2020 17:44  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Percival Schuttenbach na Facebooku

Ponad półtora roku po premierze albumu "Dzikie Pola", folkmetalowa formacja Percival Schuttenbach zaprezentowała teledysk do pochodzącego z niego utworu "Trzej wędrowcy". Klip przygotowany został przez Marcin Somerlik Productions. Długograj ukazał się 30 listopada 2018 roku.

Folkmetalowy zespół Percival Schuttenbach zaczerpnął swoją nazwę z prozy Andrzeja Sapkowskiego. Powstał w 1999 roku w Lubinie, po czym szybko wydał swoje debiutanckie demo. Pierwszy album formacji, "Reakcja pogańska", ukazał się dopiero dziesięć lat później.

Trzon grupy stanowią gitarzysta Mikołaj Rybacki i wiolonczelistka Katarzyna Bromirska. Oboje obsługują też inne instrumenty. Ponadto udzielają się w projektach pobocznych, takich jak folkowy Percival.

Koncepcyjny album "Dzikie Pola" to piąty studyjny długograj w dorobku formacji. Materiał zarejestrowany został w "Uniq Studio" w okresie od marca do lipca 2018 roku. Za produkcję odpowiada zespół. Realizacją, miksami i masteringiem zajął się Marek Dziedzic. Ilustrację na okładce przygotowali Mikołaj Rybacki i Katarzyna Kulig.

Lista utworów:

1. Wieczerza
2. Taniec trupów
3. Rytuał
4. Interludium I
5. Swadźba
6. Chortyca
7. Wasylisa
8. Interludium II
9. Pieśń Marii
10. Kaźń
11. Trzej wędrowcy
12. Atak maszyn

Na początku kwietnia 2020 roku ogłoszono, że Percival Schuttenbach i Illusion zagrają 30 sierpnia w "Hali Stulecia" we Wrocławiu, przed Epiką i Korpiklaani. Bilety nie są obecnie dostępne w sprzedaży.

Komentarze
Dodaj komentarz »