zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 8 lipca 2020

Heilung udostępnia całą zawartość albumu "Futha"

2.07.2019 16:44  autor: Verghityax, źródło: Season of Mist

Folkowa grupa Heilung udostępniła całą zawartość swojego ostatniego albumu studyjnego, zatytułowanego "Futha". Premiera płyty miała miejsce 28 czerwca 2019 roku pod egidą Season of Mist.

"Futha" to drugi longplay studyjny w dorobku Heilung. Na potrzeby wydawnictwa zespół przygotował dziewięć autorskich kompozycji.

Lista utworów:

1. Galgaldr
2. Norupo
3. Othan
4. Traust
5. Vapnatak
6. Svanrand
7. Elivagar
8. Elddansurin
9. Hamrer Hippyer

Heilung powołali do życia w 2014 roku Kai Uwe Faust, niemiecki tatuator specjalizujący się we wzorach staronordyckich, oraz Duńczyk Christopher Juul. Wkrótce skład uzupełniła pochodząca z Norwegii Maria Franz. Początkowo Heilung był projektem wyłącznie studyjnym. Debiutancki album grupy, pt. "Ofnir", ujrzał światło dzienne w 2015 roku.

W roku 2017 Heilung zagrał swoje dwa pierwsze koncerty: na holenderskim "Castlefest" i norweskim "Midgardsblot". Występy okazały się sensacją, zapewniając zespołowi kontrakt z Season of Mist. Wkrótce wytwórnia wypuściła wznowienie debiutanckiego "Ofnir" oraz koncertowego "Lifa".

Przypominamy, że Heilung przyjedzie do Polski w ramach jesiennej trasy koncertowej po Europie. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 22 października 2019 roku w klubie "Palladium" w Warszawie. Bilety są już wyprzedane.

Tagi: Heilung
Komentarze
Dodaj komentarz »