zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 28 lutego 2021

Moonspell na "Summer Fall Festival" w Płocku

3.07.2019 12:24  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Organizator "Summer Fall Festival" w Płocku ogłosił skład tegorocznej edycji wydarzenia. 31 sierpnia na plaży nad Wisłą zagrają Moonspell, Kult, Luxtorpeda, Decapitated, Happysad, The Analogs i Reszta Pokolenia.

Moonspell, Katowice 22.04.2017, fot. Verghityax
Moonspell, Katowice 22.04.2017, fot. Verghityax

Dyskografię Moonspell zamyka koncertowy album, zatytułowany "Lisboa Under The Spell". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 17 sierpnia 2018 roku w formacie CD, DVD i Blu-ray za sprawą Napalm Records.

Na "Lisboa Under The Spell" znalazł się zapis z wyprzedanego występu grupy w arenie "Campo Pequeno" w Lizbonie. Koncert miał miejsce 4 lutego 2017 roku, Moonspell wykonał wówczas pełny repertuar z albumów "Wolfheart", "Irreligious" i "Extinct". Wydawnictwo wzbogacone zostało o dokument w reżyserii Victora Castro oraz galerię zdjęć.

Kult nadal promuje wydawnictwa "Wstyd" oraz "Wstyd - Suplement". Premiera "Wstydu" odbyła się 14 października 2016 roku nakładem SP Records. Nagrania powstały w studio Wojciecha Jabłońskiego w warszawskiej "Proximie". Album dotarł do 1. miejsca polskiej listy przebojów OLiS i pokrył się platyną.

"Wstyd - Suplement" stanowi kontynuację i uzupełnienie płyty "Wstyd". Producentami i realizatorami albumu są Kajetan Aroń i Wojciech Jabłoński. Na "Suplemencie..." pojawiło się osiem utworów: sześć autorskich kompozycji oraz dwa covery - "Leave the Kids Alone" zespołu Booze & Glory oraz "Modlitwa o wschodzie słońca" tria Gintrowski, Kaczmarski, Łapiński.

Dyskografię Luxtorpedy zamyka "Mywaswynas", czwarty longplay studyjny w karierze formacji. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 1 kwietnia 2016 roku, dokładnie dwa lata po premierze poprzedniej płyty, pt. "A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki". Na "Mywaswynas" znalazło się dwanaście autorskich utworów. Masteringiem zajął się Howie Weinberg.

Decapitated nadal ogrywa materiał z "Anticult", swojego siódmego longplaya studyjnego. Premiera płyty miała miejsce 7 lipca 2017 roku za sprawą Nuclear Blast, w Polsce za dystrybucję odpowiada Mystic Production. Sesja nagraniowa odbyła się w olkuskim "Zed Studio", partie perkusyjne zarejestrowane zostały w "Custom34 Studio" w Gdańsku. Za miksy odpowiada Daniel Bergstrand.

W grudniu 2018 roku, po pięciu latach współpracy, perkusista Michał Łysejko postanowił rozstać się z Decapitated. Na potrzeby zaplanowanych koncertów za bębnami zasiądzie James Stewart z Vader.

31.08 - Płock, "Plaża"
Bilety: 79 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »