zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 3 czerwca 2020

Des Kensel rozstał się z High On Fire

29.07.2019 10:32  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Des Kensel, perkusista i współzałożyciel High On Fire, rozstał się z formacją po ponad dwóch dekadach współpracy.

High On Fire, Kraków 3.11.2015, fot. Verghityax
High On Fire, Kraków 3.11.2015, fot. Verghityax

Des Kensel komentuje: "Jako współzałożyciel High On Fire, miałem niesamowite szczęście, mogąc przez ostatnie dwadzieścia jeden lat podróżować po świecie i spełniać swoje marzenie z dzieciństwa - aby tworzyć i grać muzykę. Z ośmioma albumami na koncie, niezliczonymi trasami koncertowymi i nagrodą 'Grammy', osiągnęliśmy naprawdę wiele.

Zawód profesjonalnego muzyka wiąże się z licznymi wyzwaniami. Nie da się ich pokonać bez cierpliwości, uporu i ciężkiej pracy.

Po długich rozważaniach nadszedł moment, w którym muszę powiadomić o moim rozstaniu z High On Fire. Zamierzam zbadać nowe możliwości, a także spędzać więcej czasu z rodziną.

W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim fanom za wsparcie, jakiego udzielali nam przez te lata. Bez was to nie byłoby możliwe.

Dziękuję również moim kolegom z zespołu i życzę im wszystkiego najlepszego na przyszłość".

Des Kensel był jednym z założycieli High On Fire obok Matta Pike'a i George'a Rice'a. Od momentu powstania w 1998 roku, grupa wypuściła osiem longplayów studyjnych, trzy koncertowe, EP-kę oraz trzy splity. W 2019 roku trio zdobyło statuetkę "Grammy" w kategorii "Best Metal Performance" za utwór "Electric Messiah".

Tagi: High On Fire
Komentarze
Dodaj komentarz »