zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 25 października 2020

Teledysk do "Cheyenna" The 69 Eyes

31.07.2019 11:35  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Finowie z The 69 Eyes udostępnili utwór "Cheyenna". Jest to drugi singiel, zwiastujący album "West End". Premiera płyty planowana jest na 13 września 2019 roku pod banderą Nuclear Blast.

"West End" stanowić będzie dwunasty longplay studyjny w dorobku zespołu. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Wednesday 13, Dani Filth z Cradle of Filth oraz Calico Cooper z Beasto Blanco.

Pierwszy krok na drodze do kariery muzycy The 69 Eyes postawili w 1989 roku jako zespół glamowy, jednak wkrótce do ich twórczości przenikać zaczęła estetyka muzyczna takich grup, jak The Sisters of Mercy czy The Cult. W skład kapeli weszli Jyrki 69 na wokalu, Timo-Timo i Bazie na gitarach, Archzie na basie i Lotto na perkusji. Jedyna zmiana składu nastąpiła w roku 1992, gdy Jussi 69 zastąpił dotychczasowego bębniarza. Jeszcze w tym samym roku światło dzienne ujrzał debiutancki "Bump 'n' Grind".

Sukces przyniósł formacji czwarty album studyjny, zatytułowany "Wasting the Dawn" z 1999 roku, wypuszczony przez Roadrunner Records. Płytę promował singiel o tym samym tytule. Do utworu powstał również teledysk, w którym gościnnie wystąpił lider HIM - Ville Valo. Większość wydawnictw The 69 Eyes pokryła się złotem, a niektóre także platyną.

2 listopada 2019 roku The 69 Eyes wyruszy w europejską trasę koncertową, promującą album "West End". W jej ramach formacja zagra również w Polsce. Występ odbędzie się 11 listopada w klubie "Stary Klasztor" we Wrocławiu.

11.11 - Wrocław, "Stary Klasztor"
Bilety: 70 zł (I pula) i 90 zł (balkon)

Tagi: The 69 Eyes
Komentarze
Dodaj komentarz »