zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 21 października 2020

New Model Army prezentuje "Never Arriving"

31.07.2019 16:29  autor: Verghityax, źródło: profil New Model Army na Facebooku

Brytyjska grupa New Model Army udostępniła teledysk do "Never Arriving", drugiego singla z nadchodzącego albumu studyjnego, pt. "From Here". Premierę płyty zaplanowano na 23 sierpnia 2019 roku pod egidą earMUSIC.

"From Here" to piętnasty longplay studyjny w dorobku New Model Army. Na wydawnictwie znajdzie się dwanaście utworów, które zespół skomponował w ciągu dwóch miesięcy. W celu zarejestrowania materiału formacja Justina Sullivana weszła do studia "Ocean Sound Recordings", mieszczącego się na norweskiej wysepce Giske. Sesja trwała dziewięć dni.

Lista utworów:

1. Passing Through
2. Never Arriving
3. The Weather
4. End of Days
5. Conversation
6. Great Disguise
7. Where I Am
8. Hard Way
9. Watch and Learn
10. Maps
11. Setting Sun
12. From Here

Historia New Model Army sięga 1980 roku. Od początku liderem pozostaje Justin Sullivan - wokalista, twórca tekstów i współtwórca muzyki. Pozostali członkowie założyciele to basista Stuart Morrow i perkusista Phil Tompkins. W ciągu pierwszego roku Tompkinsa zastąpił Robb Waddington. Debiutancki singiel zespołu był owocem kilku koncertów, jakie grupa dała w Londynie w 1982 roku, jednak prawdziwą sensację wzbudził występ New Model Army w popularnym brytyjskim show "The Tube" dwa lata później. Około trzydziestu fanów formacji zdołało dostać się do studia w trakcie programu na żywo. Żywiołowa reakcja publiki na wykonane przez muzyków "Christian Militia" przeszła do historii, a ich pierwszy album, pt. "Vengeance", zajął główne miejsce na liście "Independent Charts". Wielkie wytwórnie, które dwa lata wcześniej odrzuciły materiał, teraz prześcigały się, aby podpisać kontrakt z kapelą.

Kolejny przełomowy moment w karierze New Model Army miał miejsce w 1986 roku. Producent Glyn Johns, który współpracował między innymi z Led Zeppelin, The Rolling Stones i The Beatles, zgodził się wyprodukować trzeci longplay zespołu - "The Ghost of Cain".

Przypominamy, że New Model Army przyjedzie do Polski w ramach trasy koncertowej po Europie. W naszym kraju zaplanowano pięć występów. Odbędą się one 13 października 2019 roku w Poznaniu, 15 października w Gdyni, 16 października w Warszawie, 17 października we Wrocławiu i 18 października w Krakowie.

13.10 - Poznań, "Tama"
Start: 20:00
Bilety: 79 zł (przedsprzedaż) i 90 zł (w dniu koncertu)

15.10 - Gdynia, "Ucho"
Start: 20:00
Bilety: 79 zł (przedsprzedaż) i 90 zł (w dniu koncertu)

16.10 - Warszawa, "Proxima"
Start: 20:00
Bilety: 89 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

17.10 - Wrocław, "Stary Klasztor"
Start: 20:00
Bilety: 79 zł (przedsprzedaż) i 90 zł (w dniu koncertu)

18.10 - Kraków, "Kwadrat"
Start: 20:00
Bilety: 79 zł (przedsprzedaż) i 90 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Najchętniej czytane wieści

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Czy robisz kopie bezpieczeństwa swoich danych?