zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 29 marca 2020

Pestilence podpisał kontrakt z Agonia Records

5.08.2019 15:12  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Pestilence poinformował o podpisaniu kontraktu płytowego z wytwórnią Agonia Records. Pod jej szyldem ukaże się dziewiąty longplay studyjny zespołu, pt. "Exitivm".

Pestilence reaktywował się w 2016 roku po dwuletniej przerwie. Patrick Mameli zaprosił wówczas do współpracy gitarzystę Santiago Doblesa, basistę Tilena Hudrapa i perkusistę Septimiu Harsana. W czwórkę muzycy nagrali materiał na "Hadeon", ósmy longplay studyjny formacji. Na płycie znalazło się trzynaście autorskich kompozycji. Ich masteringiem zajął się Dan Swano.

Obecnie zespół tworzą, oprócz Patricka Memeliego i Septimiu Harsana, basista Edward Negrea i gitarzysta Rutger van Noordenburg.

Pestilence powstał w 1986 roku w holenderskim Enschede z inicjatywy Patricka Mameliego. Pierwszy skład grupy uzupełnili Randy Meinhard na gitarze i Marco Foddis na perkusji. Przez obóz Pestilence przewinęło się wielu muzyków. W tym czasie Patrick Mameli pozostawał jedynym jego stałym członkiem. Za najważniejsze dokonanie zespołu uznawany jest "Consuming Impulse", jego drugi longplay studyjny, który ukazał się 25 grudnia 1989 roku.

Tagi: Pestilence
Komentarze
Dodaj komentarz »